Ogłoszenia 03.03.2019r.

Ogłoszenia Duszpasterskie

Ósma Niedziela Zwykła- 03.03.2019r.

  1. Z inicjatywy Rycerzy Kolumba, trwa w naszej parafii peregrynacja Ikony Matki Bożej Wspomożycielki Prześladowanych Chrześcijan. Wizerunek gości w naszej parafii przez cały tydzień, do soboty  9 marca.  Z  tej okazji będzie podejmowany codzienny Różaniec o godz 17. 30.
  2. Dzisiaj spotkanie dla rodziców – dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Św. o godz. 12. Zmiana tajemnic i spotkanie ze Wspólnotą Żywego Różańca o godz. 17.
  3. Jutro święto św. Kazimierza Królewicza, wszystkim solenizantom i solenizantką,  a szczególnie Ks. Kazimierzowi Mielczarkowi, który nam pomaga w parafii, składamy serdeczne życzenia.
  4. W tym tygodniu przeżywamy Środę Popielcową, która rozpoczyna okres Wielkiego Postu i tydzień modlitw o trzeźwość narodu. W tym dniu obowiązuje post ścisły, czyli jakościowy i ilościowy (dwa posiłki lekkie i jeden do syta, od 18 do 60 roku życia). Porządek Mszy Świętych z posypaniem głów popiołem o 7.30, 18 i 19. Nie ma w tym dniu Nowenny do Matki Nieustającej Pomocy.
  5. W pierwszy czwartek miesiąca, z racji podejmowanej peregrynacji  Ikony Matki Bożej Wspomożycielki Prześladowanych Chrześcijan,  na Mszy Św. o godz. 18. Eucharystii będzie przewodniczył, Nasz Parafianin Ks. Biskup Andrzej Przybylski. Wraz z Rycerzami Kolumba, gorąco zapraszamy wszystkich parafian, na wspólną modlitwę za naszych cierpiących braci na wschodzie.
  6. W piątek (8 marca) obchodzimy Światowy Dzień Kobiet. Wszystkie Panie polecamy wstawiennictwu Matki Bożej. W tym dniu nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dzieci o godz. 17, a dla dorosłych o 17. 30. Spotkanie dla Młodzieży Ruchu Światło Życie o godz. 19. Zapraszamy!
  7. W sobotę ks. Tomasz zaprasza na zbiórkę ministrantów i lektorów o godz. 9.30, a Wspólnota Oazy Dzieci Bożych ma swoje spotkanie o godz. 11. Zapraszamy!
  8. Za tydzień przypada Pierwsza Niedziela Wielkiego Postu, wzbudzamy sobie postanowienia, pamiętamy o czynach pokutnych, aby właściwie przygotować się do Zmartwychwstania. Nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 16.15.
  9. Do nabycia jest katolicki tygodnik Niedziela.
  10. W ostatnim czasie z naszej Wspólnoty Parafialnej odeszli do Wieczności: + Lidia Lewandowska i Marek Kałuża. Polećmy ich osoby Miłosierdziu Bożemu: 3x Wieczny Odpoczynek…