Ogłoszenia 17.03.2019r.

Ogłoszenia Duszpasterskie

II Niedziela Wielkiego Postu – 17.03.2019r.

 1. Rycerze Kolumba wraz z kapłanami z naszej parafii pragną bardzo gorąco podziękować za solidarność i wsparcie modlitewne i materialne dla prześladowanych chrześcijan na wschodzie. Dzięki waszym gorącym sercom udało się nam zebrać 2050 zł . Pieniądze zostały wpłacone na specjalne konto i przekazane Kościołowi na wschodzie. Natomiast z dnia chorego Parafia przekazała 730 zł na organizację Betel. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać!
 2. Wspólnota Rycerzy Kolumba zorganizowała wystawę pt. „ Jestem człowiekiem od poczęcia”. Wystawa ma na celu uświadomienie przede wszystkim młodym ludziom, że dziecko poczęte to już człowiek. Wystawa pokazuje etapy rozwoju płodu w poszczególnych tygodniach i miesiącach, aż do narodzin dziecka.
 3. Trwamy w okresie Wielkiego Postu, pamiętamy o wyrzeczeniach, jałmużnie i modlitwie. Dzisiaj nabożeństwo Gorzkich Żali o 16.15; zbiórka do puszek na pomoc polskim misjonarkom i misjonarzom.
 4. We wtorek przypada Uroczystość Świętego Józefa. Na Mszę Świętą zapraszamy szczególnie mężczyzn i modlimy się za nich.
 5. W środę zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Msza Święta o godzinie 18.00. Wszystkich czcicieli Matki Bożej zapraszamy!
 6. W piątek Droga Krzyżowa dla dzieci o godzinie 17.00, a dla dorosłych o 17.30. O godzinie 19.00 spotkanie dla młodzieży oazowej. Serdecznie zapraszamy.
 7. W sobotę ks. Tomasz zaprasza na zbiórkę ministrantów i lektorów o godzinie 9.30, a Wspólnota Oazy Dzieci Bożych ma swoje spotkanie o godzinie 11.00. Zapraszamy!
 8. Za tydzień przypada Trzecia Niedziela Wielkiego Postu. Nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 16.15. W naszej Parafii rozpoczną się wtedy rekolekcje wielkopostne. Poprowadzi je Ksiądz Mariusz Bakalarz, rzecznik Kurii Metropolitalnej w Częstochowie. Szczegółowy plan znajduje się w gablocie przed kościołem i na stronie internetowej. Zapraszamy!
 9. Do nabycia jest katolicki tygodnik Niedziela.
 10. Przy wyjściu z kościoła możemy zabrać ze sobą skarbonki wielkopostne, do których przez okres Wielkiego Postu składamy jałmużnę. W Niedzielę Palmową przynosimy pod ołtarz. Skarbonki możemy zabierać całymi rodzinami.
 11. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej odeszły do Wieczności: + Aniela Wasiak i + Zdzisława Deska, której pogrzeb odbędzie się jutro. Powierzmy ich osoby Miłosierdziu Bożemu: 3x Wieczny Odpoczynek…