Ogłoszenia 28.04.2019r.

Ogłoszenia Duszpasterskie

Niedziela Miłosierdzia Bożego – 14.04.2019r.

  1. Dzisiaj o godzinie 15.00 gromadzimy się w naszym kościele na koronce do Miłosierdzia Bożego.
  2. We wtorek obchodzimy Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, patrona Polski. Wszystkim solenizantom składamy serdeczne życzenia.
  3. W środę zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Msza Święta o godzinie 18.00. Rozpoczynamy nabożeństwa majowe, które będą od poniedziałku do piątku po Mszy Świętej, a w soboty i w niedziele przed Mszą wieczorną.
  4. W pierwszy czwartek miesiąca modlimy się za kapłanów i o nowe powołania do stanu kapłańskiego.
  5. W piątek obchodzimy Uroczystość N.M.P. Królowej Polski, głównej patronki Archidiecezji Częstochowskiej, porządek Mszy Świętych jest następujący: o 7:30, 9:30, 10:45 i 17:00. Z racji, że jest to pierwszy piątek miesiąca ks. Łukasz uda się do chorych od godziny 15:30, natomiast ks. Proboszcz i ks. Tomasz w późniejszym terminie. Spowiedź od godziny 16:00. W tym dniu kancelaria będzie nieczynna.
  6. W pierwszą sobotę miesiąca wynagradzamy za grzechy popełnione przeciwko Niepokalanemu Sercu Maryi. Nabożeństwo majowe przed Mszą Świętą o 17:30. Z uwagi na weekend majowy nie będzie zbiórki ministrantów i spotkania Oazy Dzieci Bożych.
  7. Za tydzień przeżywamy III Niedzielę Wielkanocną. Rozpoczyna się wtedy 9 Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Ma to na celu zachęcenie Polaków do czytania i rozważania Pisma Świętego. Spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych o godzinie 12:00. O 16:30 nabożeństwo majowe.
  8. Do nabycia jest katolicki tygodnik Niedziela.
  9. W ostatnim czasie z naszej Wspólnoty odeszły do Wieczności: + Zofia Papierz i + Janina Będkowska, której pogrzeb odbędzie się jutro. Powierzmy ich osoby Miłosierdziu Bożemu: 3x Wieczny Odpoczynek…