Wspomnienie Misterium Męki Pańskiej

W Niedzielę Męki Pańskiej 14 kwietnia 2019 r. w naszej parafii zostało przedstawione Misterium Męki Pańskiej na podstawie scenariusza Igi Orman. Po raz pierwszy udział w Misterium wzięli nasi Rycerze Kolumba z Rady im. Ducha Św., działającej przy naszej parafii, którzy przyjęli zaproszenie od naszej młodzieży, skupionej przy Ruchu Światło-Życie. Na potrzeby inscenizacji wykorzystano całą powierzchnię naszej świątyni. Połączenie muzyki, dźwięku, obrazu, światła, pantomimy i doskonałej gry aktorskiej oraz fantazji młodzieży połączonej z dojrzałością Rycerzy Kolumba wywarło ogromne wrażenie wśród widzów. Warto przypomnieć, że gośćmi honorowymi byli: Biskup Pomocniczy archidiecezji częstochowskiej ks. Andrzej Przybylski, Redaktor Naczelny Tygodnika Katolickiego „Niedziela” ks. prof. Jarosław Grabowski oraz Prezes Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie, także Rycerz Naszej Rady Rycerzy Kolumba – Krzysztof Witkowski wraz z małżonką. Punktem kulminacyjnym była Modlitwa Uwielbienia naszego Zbawiciela ukrytego w Najświętszym Sakramencie. Na koniec zabrał głos opiekun naszej młodzieży i jednocześnie Rycerz Kolumba ks. Łukasz Mazurek oraz Proboszcz naszej parafii i Kapelan Rady Rycerzy Kolumba działającej przy naszej Wspólnocie ks. Prałat Andrzej Sobota. Swojego duszpasterskiego błogosławieństwa udzielił ks. Biskup Andrzej Przybylski. Szczególne podziękowania kierujemy do Wspólnoty Sióstr Obliczanek, Państwa Dendek oraz Fabryki Czapek i Kapeluszy „Kaszkiet” za wypożyczenie kostiumów i rekwizytów niezbędnych przy realizacji tego Misterium. Za wszelką ofiarowaną pomoc wszystkim ofiarodawcom składamy gorące Bóg Zapłać!

fot. B. M. Sztajner/Niedziela