Ogłoszenia -23.06.2019

Ogłoszenia Duszpasterskie
XII Niedziela Zwykła– 23.06.2019r.
1. Z okazji imienin składamy serdeczne życzenia ks. Tomaszowi Psocie, naszemu wikariuszowi. Niech Pani Jasnogórska, wspiera Cię w Twojej kapłańskiej posłudze, a Twój patron wyjednuje potrzebne łaski. Jednocześnie Ks. Tomasz kończy na mocy dekretu diecezjalnego posługę duszpasterską w charakterze wikariusza w naszej parafii z racji tego, że został mianowany administratorem parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Żytnie koło Gidel. Dziękujemy Ci za te dwa lata posługi w naszej parafii, za pracę wśród ministrantów i lektorów, prowadzenie grupy ósmo klasistów do Sakramentu Bierzmowania, głoszone do nas Boże Słowo i posługę w konfesjonale. Życzymy, aby w dalszej drodze Twojego kapłańskiego posługiwania towarzyszyła Ci Łaska Boża i moc Ducha Świętego. Życzymy abyś, dzięki tej Mocy miał siłę do pokonywania wszelkich trudności i nigdy nie przestawał cieszyć się życiem i napotkanymi ludźmi. Książe Tomaszu – życzymy Ci samych duszpasterskich sukcesów i zapewniamy o naszej modlitwie. Mamy nadzieję, że bedziesz nas odwiedzał. Niech nasze Szczęść Boże, towarzyszy Ci każdego dnia!
2. Do naszej parafii, dekretem Ks. Arcybiskupa Wacława Depo, został skierowany ks. Neoprezbiter Mateusz Pilarski, który podejmie obowiązki wikariusza. Ks. Mateusz pochodzi z parafii pw. Św. Stanisława BM w Mokrsku koło Wielunia. Otoczmy jego osobę naszą modlitwą. Dzisiaj nabożeństwo czerwcowe w Jego intencji o g. 16.45!
3. Dziękujemy naszemu przyjacielowi parafii – księdzu Adamowi Rudnickiemu, który pełni posługę misjonarza w Argentynie za głoszone dzisiaj do nas Boże Słowo i świadectwo życia.
4. Za pomoc w zorganizowaniu – w poprzednią niedzielę; naszego rodzinnego pikniku, wyrażamy wielką wdzięczność. Panom –Mikołajowi i Jarosławowi Śledzińskim, Dariuszowi i Kubie Jędrzejczykom, Dariuszowi Wawrzakowi, Sławomirowi Jamrozowi, Damianowi Kowalskiemu, Romanowi Sura, Dariuszowi Ordon, Rycerzom Kolumba, naszej młodzieży, panią, które upiekły ciasta, obsługiwały kawiarenkę, loterię, malowały twarze, panu Grzegorzowi z żoną za obsługiwanie grilla, firmie „President”- panu Krzysztofowi Witkowskiemu za prowadzenie festynu, sprzęt nagłaśniający i estradę, firmie „Embis” – panu Stanisławowi Pituła za buty, firmie „ Yabra” – panu Kazimierzowi Mazurowi za dania gotowe w puszkach, firmie „Leecouper” – panu Januszowi Kania za tiherty i czapki, sklepowi sportowemu z ul. Św. Rocha za sprzęt sportowy i plecaki, firmie ogrodniczej „Gołębiowskich” z Kiedrzyna za kwiaty, firmie Kristalex – panu Krzysztofowi Jeż za prezenty i nagrody.
5. Dziękujemy siostrą i wspólnocie Żywego Różańca za udekorowanie ołtarzy w czasie Bożego Ciała. Za czynny udział w procesji dziękujemy dzieciom sypiącym kwiaty, rodzicom, siostrze Laurze, asyście liturgicznej, wspólnotą, panom noszącym baldachim.
6. Jutro – tj. w poniedziałek przypada Uroczystość Narodzenia Jana Chrzciciela i rocznica święceń biskupich – Biskupa Andrzeja Przybylskiego. Księdza Biskupa i wszystkich solenizantów otoczmy naszą modlitwą.
7. W środę zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Msza Święta o godzinie 18.00.
8. W czwartek na zakończenia oktawy Bożego Ciała w naszej parafii przywitamy naszego ks. Neoprezbitera Mateusza Pilarskiego, który odprawi dla nas Mszę Św. prymicyjną i udzieli Błogosławieństwa Prymicyjnego. Tradycyjnie przynosimy wianki na poświęcenie. Msza Św. zakończy się procesją do Kościółka przy Rynku Wieluńskim, gdzie będzie przygotowany ołtarz. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatów, ministrantów, lektorów i nasze wspólnoty: Rycerzy Kolumba, Akcje Kat., Bractwo Krzyża, Żywy Różaniec.
9. W piątek przeżywamy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, a w sobotę; Uroczystość Apostołów Piotra i Pawła
10. Za tydzień 13 Niedziela Zwykła.
11. Do nabycia jest katolicki tygodnik Niedziela.
12. W ostatnim czasie z naszej Wspólnoty Wiary odszedł do Wieczności + Bolesław Ocias.Powierzmy Jego osobę Miłosierdziu Bożemu: 3 x Wieczny Odpoczynek…