Ogłoszenia Duszpasterskie na Drugą Niedzielę Zwykłą (14.01.2018)


 1. Dzisiaj w naszym Kościele jest przeprowadzana zbiórka do puszek na remont spalonego Kościoła w Masłowicach. Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy!
 2. Dzisiaj w naszym Kościele odbędzie się Koncert kolęd Suzuki, o g. 12:00 w ramach Mszy Świętej.
 3. Dzisiaj będziemy również przeżywać Parafialny Dzień Wspólnoty Ruchu Światło – Życie: rozpoczęcie o 14.30, potem poszczególne punkty programu, a centralnym wydarzeniem będzie Msza Św. z jasełkami, zapraszamy rodziny z naszego Domowego Kościoła, oazę dzieci Bożych wraz z rodzicami , naszą oazową młodzież – szczegóły tego wydarzenia znajdziemy na plakacie, wywieszonym w gablocie przed Kościołem. Dzieci z klasy Va, naszej Szkoły Podstawowej nr 38 przedstawią bożonarodzeniowe Jasełka, o g. 17 Serdecznie zapraszamy!
 4. Dziękujmy Dyrekcji naszej Szkoły na ręce Pani Dyrektor Anny Dymek za udostępnienie nagłośnienia na nasze jasełka, Panu Piotrowi Skuzie za oprawę muzyczną, dzieciom i ich rodzicom z klasy V A na czele z Panią Małgorzatą Dendek – wychowawczynią tej klasy, siostrze Karolianie, animatorom naszej oazy, rodzinom Domowego kościoła na czele z rodziną państwa Filipskich.
 5. Od jutra ciąg dalszy naszej kolędy, aż do środy (17.01), plan na ostatnie dni można znaleźć tutaj. Przypominamy, że kolęda to Błogosławieństwo samego Jezusa Chrystusa. Rodzina, która nie może z różnych przyczyn przyjąć księdza po kolędzie w wyznaczonym terminie, może przyjść do zakrystii po Mszy i umówić się na dogodny termin. Natomiast celowe nie przyjmowanie kolędy jest wyrazem braku utożsamiania się z Kościołem, a co za tym idzie wyrażeniem zgody na odmówienie też jakiejkolwiek posługi duszpasterskiej.
 6. W Środę zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 7. W Czwartek rozpoczynamy tydzień modlitw o jedność Chrześcijan.
 8. W piątek Msza Św. o Miłosierdziu Bożym, z koronką o godz. 18, odprawiana w intencji zmarłych w ostatnim miesiącu. W piątek również ks. Tomasz zaprasza wszystkich ministrantów i lektorów na zbiórkę na godz. 17!
 9. W sobotę nasza Oaza Dzieci Bożych ma swoje spotkanie na salce o godz. 11. Serdecznie zapraszamy!
 10. Jest do nabycia Katolicki Tygodnik Niedziela.
 11. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty wiary odeszła do wieczności śp. Krystyna Stefanik, powierzmy Jej osobę miłosierdziu Bożemu – Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…