Ogłoszenia Duszpasterskie na Trzecią Niedzielę Wielkiego Postu (04.03.2018)


 1. Dzisiaj niedziela miesięcznej Adoracji Najświętszego Sakramentu.
 2. Zmiana tajemnic różańcowych Wspólnoty Żywego Różańca dziś po mszy świętej wieczornej.
 3. W poniedziałek Rycerze Kolumba zapraszają na wspólną modlitwę różańcową o godzinie 17:30.
 4. Młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania w tym tygodniu będzie mieć spotkania formacyjne w następującym porządku. I rok przygotowania, czyli klasy VII Szkoły Podstawowej w poniedziałek po mszy wieczornej, II rok przygotowania, czyli klasy II Gimnazjum – w środę także po mszy wieczornej. III rok przygotowania, czyli klasy III Gimnazjum w czwartek po mszy wieczornej.
 5. W środę zapraszamy na Mszę Św. Nowennową ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy na g. 18:00
 6. W czwartek obchodzimy Dzień Kobiet. Wszystkim paniom składamy najserdeczniejsze życzenia.
 7. W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godzinie 17:00 dla dzieci, o 17:30 dla dorosłych.
 8. Z inicjatywy papieża Franciszka z piątku na sobotę będzie zorganizowana akcja „24 godziny dla Pana”. W tym roku wydarzenie to będzie miało miejsce w parafii MB Zwycięskiej (ul. Słowackiego 19/21). Rozpocznie się Mszą świętą o godzinie 18:00, następnie o 19:00 nabożeństwo pokutne, po którym będzie możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu i spowiedzi przez całą dobę. Serdecznie zapraszamy, szczególnie młodych.
 9. W sobotę o 9:30 zbiórka wszystkich ministrantów i lektorów. Natomiast Oaza Dzieci Bożych o g.11:00
 10. Za tydzień obchodzimy czwartą niedzielę Wielkiego Postu, zwaną „niedzielą radości”. W tradycji rzymskiej jest to niedziela róż, ponieważ w tym dniu obdarowywano się pierwszymi tegorocznymi różami, a papież poświęcał złotą różę, którą ofiarował osobie zasłużonej dla Kościoła. Stąd w liturgii różowy kolor szat liturgicznych.
 11. Jest do nabycia Katolicki Tygodnik Niedziela.
 12. Z naszej wspólnoty wiary w ostatnim czasie odeszła do wieczności śp. Halina Kudła. Powierzmy ją miłosierdziu Bożemu – Wieczny Odpoczynek racz im dać Panie.