Ogłoszenia 22.12.2019 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE- IV NIEDZIELA ADWENTU 22.12.2019 R.

  1. Jutro ostatnia Msza św. roratnia dla dzieci o godz. 18:00. Przynosimy lampiony.
  2. We wtorek 24 grudnia Msza roratnia o godz. 7:30, natomiast w godzinach wieczornych rozpoczynamy okres Bożego Narodzenia, nie ma Mszy o godz. 18:00. Wszytskich zapraszamy na Pasterkę o godz. 24:00. Taca z Pasterki jest przeznaczona na Fundusz Obrony Życia.
  3. W środę przeżywamy Uroczystość Narodzenia Pańskiego, porządek Mszy św., tak jak w niedzielę: 7:30, 9:30. 10:45, 12:00 i 17:00.
  4. W drugi Dzień Świąt przeżywamy święto św. Szczepana- I Męczennika i zarazem rozpoczynamy oktawę Bożego Narodzenia. Porządek Mszy św. tak jak w niedzielę. Taca przezanczona na archidiecezjalne uczelnie katolickie.
  5. W piątek przeżywamy święto św. Jana, Apostoła i Ewangelisty.

Od piątku rozpoczynamy w naszej parfii wizytę duszpasterską, zwaną kolędą. Porządek koledy zosatnie przedstawiony w pierwszy Dzień Świąt. Pamiętamy, że kolęda z modlitwą i błogosławieństwem kapłana, to przyjście samego Chrystusa. Ważne jest to, aby mieć: Pismo Święte, wodę święconą, kropidło, krzyż, świece. Dzieci i młodzież przygotowują swoje indeksy.

Z uwagi na przerwę świąteczną nie ma spotkania dla młodzieży oazowej i oazy dzieci bożych.

  1. W sobotę przeżywamy święto świętych Młodzianków i ciąg dlaszy naszej kolędy.
  2. Za tydzień przeżywamy niedzielę w oktawie Narodzenia Pańskiego- Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Wtedy obchodzimy rocznicę wyboru pasterza archidiecezji abp. Wacława Depo. Również przeżywamy Dzień o Świętość Małżeństw i Rodzin. Odbędzie się odnowienie przyrzeczeń małżeńskich.
  3. Już dzisiaj pargniemy złożyć naserdeczniejsze życzenia. Niech nowo narodzone Dziecię z serca wszystkim błogosławi, niech rodzi się w naszych duszach, a wtedy zapanuje prawdziwa radość, miłość i pokój.
  4. Do nabycia Katolicki Tygodnik Niedziela.
  5. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty wiary odeszła do wieczności Danuta Grybek    w wieku 77 lat, której pogrzeb odbedzie się jutro na cmentarzu Rocha o godz. 10:00. Powierzmy Jej osobę Miłosierdziu Bożemu 3x wieczny odpoczynek.