Ogłoszenia 22.03.2020 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE- CZWARTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 22.03.2020r.

  1. W związku z wprowadzonym stanem epidemii w naszym kraju Ksiądz Arcybiskup Wacław Depo wydał zarządzenia w sprawie sprawowania kultu Bożego w naszej archidiecezji, w czasie trwania epidemii koronawirusa. Udzielona została dyspensa od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy Świętej obowiązująca na dzisiaj do 29 marca:

– osobom w podeszłym wieku,

– osobom z objawami infekcji,

– dzieciom i młodzieży szkolnej oraz dorosłym, którzy sprawują nad nimi opiekę,

– wszystkim, którzy czują obawę przed zarażeniem.

W związku z tym zachęcamy do uczestnictwa w tym wyjątkowym czasie we Mszy Św. poprzez media. W gablotach są wywieszone informacje na temat transmisji w radiu, telewizji i internecie: 7.00 – TVP1, 9.00 – Polskie Radio i Program Pierwszy, 9.30 – Telewizja Trwam, 10.00 – Radio Fiat, 11.00 – TVP1, 13.00 – TVP Polonia, 19.00 – Polskie Radio, Program Pierwszy, na Jasnej Górze są prowadzone modlitwy w intencji ustania epidemii o godz. 20.00 w TVP3.

  1. Obowiązuje normalny porządek Mszy Św. Codziennie sprawujemy sakrament spowiedzi świętej od 17.30. Kancelaria parafialna od poniedziałku do piątku nieczynna, ważne informacje przekazujemy telefonicznie. Numer telefonu jest podany przy wejściu na plebanię – 601 516 976.
  2. Zostały zawieszone Rekolekcje Wielkopostne, nabożeństwa Gorzkich Żali i Dróg Krzyżowych. Wiernych zachęcamy, aby te nabożeństwa odprawiali prywatnie w domach. Rekolekcje Wielkoposte są dostępne w internecie, np. homilia i rekolekcje ksiądz Carlos, Rekolekcje Wielkopostne prafia NMP w Paryżu „Concorde”, 2020.
  3. Księża naszej archidiecezji codziennie o 20.30 modlą się na różańcu o zatrzymanie epidemii. Zachęcamy wiernych, by o tej godzinie w swoich domach łączyli się duchowo w modlitwie.
  4. W środę przeżywamy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego jest to również Dzień Świętości Życia. Nowenna do Matki Bożej Nieustajacej Pomocy o godz. 18:00.
  5. W piątek nie ma Oazy Młodzieżowej.
  6. W sobotę zbiórki ministrantów, lektorów i Oaza Dzieci Bożych zostały odwołane.
  7. Do nabycia Katolicki Tygodnik Niedziela. Serdecznie zachęcamy do kupienia Tygdnika Niedzieli, gdyż jest tam artyuł o naszej parafii dotyczący misterium wystawianego przez naszą młodzież, a na stronie inernertowej niedzieli film instuktażowy dotyczący zachowania zasad bezpiecznego udziału we Mszy Świętej.
  8. W ostatnim czasie odeszli do Pana: Czesława Granek w wieku 91 lat, Dolores Pasternak w wielu 68 lat, Marian Kaczmarek w wieku 83 lat, Henryk Kachel w wieku 82 lat. Powierzmy ich osoby miłosierdziu Bożemu – 3x „Wieczny odpoczynek”