Ogłoszenia 26. 04. 2020 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – III NIEDZIELA WIELKANOCY 26.04.2020 r.

 1. Według najnowszych danych Ministerstwa Zdrowia, w zgromadzeniach religijnych może uczestniczyć jedna osoba na 15 m2. Udzielona została dyspensa od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy Świętej aż do odwołania. Stąd też zachęcamy do uczestnictwa w tym wyjątkowym czasie we Mszy Św. poprzez media. Poprzez naszą stronę internetową będzie transmitowana Msza Święta z naszej parafii, dzisiaj o 10.45. Dziękujemy lektorowi Michałowi Mermerowi za pomoc w przygotowaniu tej transmisji.
 2. Dzisiaj przypada Niedziela Biblijna. Pamiętamy o czytaniu i rozważaniu Pisma Świętego. Dzisiaj również przeżywamy ogólnopolską niedzielę modlitw za kierowców, modlimy się aby zawsze poruszali się po drogach bezpiecznie.
 3. Jutro przypada Narodowy Dzień Pokuty za grzechy przeciwko życiu człowieka. Modlimy się o miłosierdzie Boże dla całego narodu w rocznicę uchwalenia w 1956 r. ustawy dopuszczającej aborcję oraz o ochronę każdego ludzkiego życia od poczęcia do naturalnej śmierci.
 4. Kancelaria parafialna od poniedziałku do piątku nieczynna, ważne informacje przekazujemy telefonicznie. Numer telefonu jest podany w kalendarzu, stronie internetowej i przy wejściu na plebanię – 601 516 976.
 5. W środę przypada święto św. Katarzyny Sienieńskiej dziewicy i Doktora Kościoła. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18:00. Jest to również dzień męczeństwa duchowieństwa Polskiego, poległych w czasie II wojny światowej. Polecamy Bogu wszystkich kapłanów pomordowanych w czasie okupacji.
 6. W tym tygodniu przeżywamy pierwszy piątek miesiąca. Według rozporządzenia kapłani nie odwiedzają chorych. Spowiedź święta z komunią od 16.30. Pierwsze nabożeństwo majowe po wieczornej Mszy Świętej.
 7. W sobotę przeżywamy Uroczystość NMP Królowej Polski, głównej patronki. Pamiętamy o wystawieniu w oknie obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej. Jest to również państwowe święto flagi, wywieszamy flagi. W tym dniu modlimy się za Ojczyznę. Porządek Mszy następujący: 7.30, 9.30, 17.00 i 18.00. Nabożeństwo majowe o godzinie 17.45.
 8. Za tydzień przeżywamy Niedzielę Dobrego Pasterza. Rozpoczynają się kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele.
 9. Zachęcamy też do przeglądania strony internetowej naszej parafii swkrzyz.czest.pl i facebooka Parafii Podwyższenia Krzyża.
 10. Do nabycia Katolicki Tygodnik Niedziela.
 11. W ostatnim czasie odeszli do wieczności: Stanisław Barankiewicz w wieku 90 lat i Ryszard Zając w wieku 91 lat. Powierzmy ich osoby Miłosierdziu Bożemu 3x „Wieczny odpoczynek”.