OGŁOSZENIA 05.07.2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – CZTERNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA – 05.07.2020 r.

  1. Bardzo Serdecznie witamy w naszej parafii nowego ks. wikariusza, ks. doktora Marka Gajownika, który pochodzi z parafii Matki Bożej Miłosierdzia z Radomia. Ksiądz Marek przyszedł do nas z parafii św. Ap. Piotra i Pawła z Zawiercia i rozpoczął swoją posługę od 1 lipca.  Cieszymy się Jego obecnością i chęcią współpracy. Życzymy Mu samych duszpasterskich i naukowych sukcesów.
  2. Kancelaria parafialna w miesiące wakacyjne od poniedziałku do piątku czynna tylko od 16:30 do 17:15. Natomiast porządek Mszy Świętych  w tygodniu jest następujący: 7:30, 17:30 i 18:00.
  3. Jutro dzień patronalny Apostolstwa Chorych. Modlimy się za wszytskich cierpiących, doświadczonych przez choroby. Jest to również wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej – patronki dzieł misyjnych.
  4. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy na godz. 18:00.
  5. W sobotę przeżywamy święto św. Benedykta – opata, patrona Europy. Wszystkim solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia.
  6. Dziękujemy Siostrom: Karolianie i Laurze za przygotowanie dzieci do spowiedzi i Pierwszej Komunii Świętej, za Ich oddanie na próbach, poświęcony czas, cierpliwość. Dziękujemy także Siostrom Służebniczką za udekorowanie ołtarza. Dziękujemy rodzicom za przygotowanie  dzieci, świątyni i upiększenie jej na ten szczególny dzień, Ich zaangażowanie oraz  za dar ołtarza. Słowa wdzięczności  kierujemy w stronę Pani Dyrektor szkoły podstawowej nr. 38 Pani Annie Dymek oraz Pani wicedyrektor Ewie Gawińskiej i Panu wicedyrektorowi Rafałowi Ostrowskiemu, wychowawcom dzieci komunijnych i nauczycielom za obecność, towarzyszenie dzieciom w tym wyjątkowym  dniu, oraz całym procesie wychowawczym. Wyrażamy naszą wdzięczność  Panu Maciejowi Musiorskiemu za ofiarowane chleby dla dzieci i dar ołtarza.
  7. Do nabycia jest Katolicki Tygodnik Niedziela.
  8. Dziękujemy Przyjacielowi naszej parafii ks. Kazimierzowi Bednarskiemu za sprawowanie Najświętszej Ofiary i posługę w konfesjonale.