Ogłoszenia – 26.07.2020 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE –  SIEDEMNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA – 26.07.2020 r.

  1. Kancelaria parafialna od poniedziałku do piątku czynna, od 16:30 do 17:15. Natomiast porządek Mszy Świętych w tygodniu jest następujący: 7:30, 17:30 i 18:00.
  2. W środę wspominamy w Kościele Św. Martę i Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18:00.
  3. W piątek przeżywamy wspomnienie Św. Ignacego z Loyoli – prezbitera
  4. W tym tygodniu obchodzimy pierwszą sobotę miesiąca sierpnia i Narodowy Dzień Pamięci Powstania Warszawskiego. Powierzamy  Niepokalanemu Sercu Maryi poległych i pomordowanych za Ojczyznę. Adoracja od godz. 17:00
  5. Za tydzień niedziela miesięcznej adoracji  Najświętszego Sakramentu, wystawienie po pierwszej Mszy do godz. 9:25. Spotkanie i zmiana tajemnic dla wspólnoty Żywego Różańca o godz. 17:00. Można uzyskać odpust zupełny zwany inaczej „ Porcjunkulą” ( od kościoła Matki Bożej Anielskiej w Asyżu). Należy spełnić następujące warunki: pobożne nawiedzenie kościoła i odmówienie w nim modlitwy  „Ojcze Nasz” oraz Wyznania wiary, sakramentalna spowiedź i przystąpienie do Komunii Św., oraz modlitwa wg intencji Ojca Świętego. Wykluczone przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu. Pamiętamy o tym, że sierpień jest miesiącem abstynencji od alkoholu.
  6. Wierni na czele z duszpasterzami Pieszej Pielgrzymki Łomżyńskiej dziękują naszej parafii za wieloletnie serdeczne i gościnne przyjmowanie pielgrzymów. W tym roku z racji pandemii pielgrzymka będzie miała inną formę. Będzie podążała dotychczasową trasą, w małej kilkuosobowej grupie, bez zatrzymywania się na poczęstunki i noclegi. Pielgrzymi z Łomży serdecznie pozdrawiają i pamiętają o naszej parafii w swoich modlitwach.
  7. Do nabycia jest Katolicki Tygodnik Niedziela.
  8. W ostatnim czasie z naszej parafii do wieczności odeszły następujące osoby : s. Barbara Tomaszewska – ze zgromadzenia Westiarek  w wieku  90 lat i + Józef Pawłowski  w wieku 67 lat. Powierzmy ich osoby miłosierdziu Bożemu – 3 x Wieczny Odpoczynek ….