Ogłoszenia – 06.09.2020 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE –  XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA –         06.09.2020 r.

 1. Dzisiaj przeżywamy miesięczną Adorację Najświętszego Sakramentu. Wystawienie po pierwszej Mszy do godz. 9:25. O godz. 12:00 – Msza Św. dla dzieci z błogosławieństwem przyborów szkolnych i spotkanie dla rodziców dzieci, które będą miały Komunię Św. 27 września. O godz. 17:00 spotkanie dla wspólnoty Żywego Różańca i zmiana tajemnic.
 2. We wtorek przeżywamy Święto Narodzenia NMP. Tego dnia (tj. 08.09.) spotkanie rodziców młodzieży, która ma przyjąć Sakrament Bierzmowania o 19:00.
 3. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy na godz. 18:00.
 4. W piątek zapraszamy młodzież naszej parafii, a szczególnie nowe osoby na spotkanie oazowe o godz. 19:00. Rozpoczniemy na salce.
 5. W sobotę pierwsza Msza Św. o godz. 7:30 w Kościółku przy Rynku Wieluńskim, stąd nie będzie tutaj w świątyni Mszy Św. Zbiórka ministrantów, lektorów i wszystkich chętnych chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami o godz. 9:30   Spotkanie dla Oazy Dzieci  Bożych  i wszystkich chętnych  dzieci o godz. 11:00. Adoracja o godz. 17:30.
 6. Za tydzień w niedzielę (tj. 13.09) przygotowujemy się do Odpustu – Święta naszej Parafii, kazania będzie głosił Ksiądz Redaktor Katolickiego Tygodnika „Niedziela” – ks. dr Jarosław Grabowski. W naszej parafii przeżywamy wtedy Dobę Eucharystyczną. Będzie wystawiony Najświętszy Sakrament po pierwszej Mszy do godz. 9:25 i od godz. 13:00 do 21:00. Szczegółowy plan adoracji  jest umieszczony w gablocie przed Kościołem i na naszej stronie internetowej. (Załącznik nr. 1). Nabożeństwo fatimskie o godz. 16:30.
 7. Już dzisiaj zapraszamy na Uroczystą Sumę Odpustową w Święto Podwyższenia Krzyża (14 września), pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Wacława Depo. Rozpoczynamy tradycyjnie w Kościółku Pana Jezusa Konającego przy Rynku Wieluńskim o godz. 17:30 , później procesja i Msza Św. z udzieleniem Sakramentu Bierzmowania dla naszej młodzieży o godz. 18:00. Zapraszamy wszystkie wspólnoty.
 8. Wspólnota Akcji Katolickiej to grupa ludzi, która broni zasad religijnych i moralnych, może zabierać głos w sprawach życia społecznego  pod przewodnictwem Kościoła. Akcja Katolicka w naszej parafii ma swoje spotkania w drugi wtorek miesiąca po wieczornej Mszy Św. Zapraszamy do udziału w spotkaniach wszystkich chętnych, którzy pragną kierować się chrześcijańskimi wartościami.
 9. W naszej parafii od września swoje praktyki duszpasterskie rozpoczął kleryk Paweł Wilk, modlimy się dla Niego o potrzebne łaski.
 10. Do nabycia jest Katolicki Tygodnik Niedziela.
 11. W ostatnim czasie z naszej parafii odeszli do wieczności śp. Edward Szczepańczyk w wieku 89 lat, śp. Marian Kowal w wieku 67 lat i  Marta Paszta w wieku 87 lat. Powierzmy Jch osoby Miłosierdziu Bożemu x3 wieczny odpoczynek.