OGŁOSZENIA- 21.02.2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE –   PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU- 21.02.2021 r.

  1. W kruchcie kościoła są do wzięcia kalendarze naszej parafii. Znajdziemy tam ważne informacje z życia naszej wspólnoty parafialnej. Zanieśmy je również naszym sąsiadom.
  2. Prosimy, aby nie stawiać nóg na klęcznikach ławek, ponieważ niedawno ławki były odnawiane, a już niektóre są zniszczone.
  3. Pamiętamy o obostrzeniach sanitarnych podczas zgromadzeń religijnych. Dokonujemy dezynfekcji i zakładamy maski. Msza św. transmitowana przez internet dzisiaj o godz. 10:45. – transmisja dostępna na naszej parafialnej stronie– swkrzyz.czest.pl. Dziękujemy  Idze Orman i Michałowi Rzeźnikowi za organizację Mszy św. online.
  4. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy na godz. 18:00.
  5. W piątek Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 16:45 i dla dorosłych o 17:30.
  6. W sobotę w naszej parafii będą relikwie bł. ks. Michaela McGivneya, założyciela Zakonu Rycerzy Kolumba. Peregrynacja relikwii jest doskonałą okazją do włączenia się w dzieło miłosierdzia. Wspólnie z naszymi parafialnymi rycerzami, ogłaszamy zbiórkę na rzecz domu Samotnej Matki i Dziecka w Częstochowie. Potrzebne są środki czystości, artykuły do dezynfekcji, pielęgnacji oraz higieny osobistej. Akcja potrwa do 6 marca.
  7. Za tydzień obchodzimy Niedzielę pomocy Kościołowi w świecie- zbiórka do puszek na pomoc polskim misjonarkom i misjonarzom. Nabożeństwo Gorzkich Żali z nauką pasyjną o godz. 16:15.
  8. Do nabycia jest Katolicki Tygodnik Niedziela.
  9. W ostatnim czasie z naszej parafii odeszli do wieczności śp.Janina Łoszakiewicz w wieku 88 lat, śp. Ewa Bartczak w wieku 88 lat i śp. Zbigniew Muskała w wieku 79 lat. Powierzmy Ich osoby Miłosierdziu Bożemu. 3 X Wieczny Odpoczynek…