Ogłoszenia – 28.02.2021 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE –   DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU- 28.02.2021 r.

 1. W kruchcie kościoła są do wzięcia kalendarze naszej parafii. Znajdziemy tam ważne informacje z życia naszej wspólnoty parafialnej. Zanieśmy je również naszym sąsiadom.
 2. Pamiętamy o obostrzeniach sanitarnych podczas zgromadzeń religijnych. Dokonujemy dezynfekcji i zakładamy maski. Msza św. transmitowana przez internet dzisiaj o godz. 10:45. – transmisja dostępna na naszej parafialnej stronie– swkrzyz.czest.pl. Dziękujemy  Idze Orman i Michałowi Rzeźnikowi za organizację Mszy św. online.
 3. Dzisiaj obchodzimy Niedzielę pomocy Kościołowi w świecie- zbiórka do puszek na pomoc polskim misjonarkom i misjonarzom. Nabożeństwo Gorzkich Żali z nauką pasyjną o godz. 16:15.
 4. Od wczoraj w naszej parafii są relikwie bł. ks. Michaela McGivneya, założyciela Zakonu Rycerzy Kolumba. Peregrynacja relikwii jest doskonałą okazją do włączenia się w dzieło miłosierdzia. Wspólnie z naszymi parafialnymi rycerzami, ogłaszamy zbiórkę na rzecz domu Samotnej Matki i Dziecka w Częstochowie. Potrzebne są środki czystości, artykuły do dezynfekcji, pielęgnacji oraz higieny osobistej. Akcja potrwa do 6 marca.
 5. Jutro obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Dziękujemy Bogu za ich odwagę i poświęcenie dla Niepodległej Polski.
 6. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy na godz. 18:00.
 7. W czwartek przeżywamy Święto św. Kazimierza, Królewicza i pierwszy czwartek miesiąca. W tym dniu modlimy się o nowe powołania do kapłaństwa i życia zakonnego.
 8. W pierwszy piątek miesiąca udamy się do chorych, którzy wcześniej przez kontakt telefoniczny, wyrazili taką chęć. Spowiedź św. z Komunią od 16:30.  Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 16:45 i dla dorosłych o 17:30.
 9. W pierwszą sobotę miesiąca wynagradzamy za grzechy popełnione przeciwko Niepokalanemu Sercu Maryi.
 10. Za tydzień w III Niedzielę Wielkiego Postu rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje, poprowadzi je ks. dr Kamil Zadrożny, prefekt Wyższego Seminarium Duchownego w Częstochowie i wykładowca teologi dogmatycznej mariologii.
 11. Do nabycia jest Katolicki Tygodnik Niedziela.