Ogłoszenia -02 maja 2021 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCY- 02.05.2021 r.

 1. Pamiętamy o obostrzeniach sanitarnych podczas zgromadzeń religijnych. Dokonujemy dezynfekcji i zakładamy maski. Msza św. transmitowana  przez internet dzisiaj o godz. 10:45. – transmisja dostępna na naszej parafialnej stronie– swkrzyz.czest.pl. Dziękujemy  Idze Orman i Michałowi Rzeźnikowi za organizację Mszy św. online.
 2. Zapraszamy na codzienną adorację z nabożeństwem majowym w intencji dzieci, które przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej i ich rodziców – od poniedziałku do soboty przed Mszą Św. od 17:30 do 17:55, natomiast w niedziele wystawienie Najświętszego Sakramentu  z krótką modlitwą po Mszy o godz. 12 , a nabożeństwo majowe o 16:45.
 3. Dzisiaj również adoracja Najświętszego Sakramentu po pierwszej Mszy, do godz. 9:25. Spotkanie ze Wspólnotą Żywego Różańca i zmiana tajemnic o godz. 17:00.
 4. Jutro przeżywamy Uroczystość  NMP Królowej Polski. Porządek Mszy Św. jest następujący : 7:30, 9:30, 10:45 i 17:00. Nie ma Mszy o godz.12. Uroczysta Msza Św. na Jasnej Górze o godz. 11:00. Jutro z uwagi na Uroczystość – nabożeństwo majowe o godz. 16:45
 5. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18:00.
 6. W tym tygodniu obchodzimy pierwszy czwartek miesiąca – modlimy się o powołania do życia kapłańskiego i zakonnego. Uwzględniając stan pandemii, kapłani udadzą się tylko do tych chorych, którzy przez kontakt telefoniczny wyrażą taką chęć.
 7. W pierwszy piątek  miesiąca- Spowiedź  z Komunią Św. od g. 16:30. Msza do Serca Pana Jezusa i adoracja do godz. 19:30. Kancelaria popołudniu nieczynna.
 8. W sobotę obchodzimy Uroczystość Św. Stanisława Biskupa i Męczennika – Głównego Patrona Polski. Wszystkim solenizantom składamy serdeczne życzenia.
 9. Już dzisiaj zapraszamy na parafialny seans filmowy, który będzie miał miejsce 30 maja. Stąd też w przyszłą niedzielę ofiary do puszek będzie zbierała młodzież oazowa. Zebrane ofiary przeznaczymy na ich wakacyjny wyjazd oazowy.
 10. Do nabycia jest Katolicki Tygodnik Niedziela.
 11. W ostatnim czasie z naszej parafii odszedł do wieczności śp. Karol Bucholc w wieku 78 lat. Powierzmy Jego osobę Miłosierdziu Bożemu x3 wieczny odpoczynek.