Ogłoszenia – 09.05.2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCY- 09.05.2021 r.

  1. Pamiętamy o obostrzeniach sanitarnych podczas zgromadzeń religijnych. Dokonujemy dezynfekcji i zakładamy maski. Msza św. transmitowana  przez internet dzisiaj o godz. 10:45. – transmisja dostępna na naszej parafialnej stronie– swkrzyz.czest.pl. Dziękujemy  Idze Orman i Michałowi Rzeźnikowi za organizację Mszy św. online.
  2. Zapraszamy na codzienną adorację z nabożeństwem majowym w intencji dzieci, które przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej i ich rodziców – od poniedziałku do soboty przed Mszą Św. od 17:30 do 17:55, natomiast w niedziele wystawienie Najświętszego Sakramentu  z krótką modlitwą po Mszy o godz. 12 , a nabożeństwo majowe o 16:45.
  3. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18:00.
  4. W czwartek obchodzimy wspomnienie NMP Fatimskiej i pierwsze nabożeństwo fatimskie o godz. 17:15.
  5. W piątek przeżywamy Święto Świętego Macieja. Wszystkim solenizantom składamy serdeczne życzenia. Wtedy również rozpoczynamy Nowennę do Ducha Świętego.
  6. W sobotę spowiedź dla dzieci komunijnych, ich rodziców oraz rodziny, od godz. 9:00.
  7. Za tydzień w niedziele obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W tym dniu w naszej parafii odbędzie się pierwsza Komunia Święta w 4 grupach na Mszach Św.: 9:30, 10:40, 12:00, 13:15. Wszystkich parafian zapraszamy na Mszę Św o 7:30, 17:00 i w sobotę (15.05) o godz. 18, tak aby zostawić miejsce dla gości dzieci pierwszokomunijnych.
  8. Już dzisiaj zapraszamy na parafialny seans filmowy, który będzie miał miejsce 30 maja. Tak jak było zapowiedziane tydzień temu, ofiary do puszek będzie zbierała młodzież oazowa. Zebrane ofiary przeznaczymy na organizacje ich dwutygodniowego wyjazdu oazy. W roku beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia, młodzież rozdaje cytaty z myślami kardynała Wyszyńskiego.
  9. Do nabycia jest Katolicki Tygodnik Niedziela.
  10. W ostatnim czasie z naszej parafii odeszła do wieczności śp. Anastazja Marciniak w wieku 95 lat. Powierzmy Jej osobę Miłosierdziu Bożemu x3 wieczny odpoczynek.