Ogłoszenia – 30.05.2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY ŚWIĘTEJ- 30.05.2021 r.

 1. Pamiętamy o obostrzeniach sanitarnych podczas zgromadzeń religijnych. Dokonujemy dezynfekcji i zakładamy maski. Msza św. transmitowana  przez internet dzisiaj o godz. 10:45. – transmisja dostępna na naszej parafialnej stronie– swkrzyz.czest.pl. Dziękujemy  Idze Orman i Michałowi Rzeźnikowi za kilka miesięcy charytatywnej służby.
 2. Dzisiaj nabożeństwo majowe o 16:45.
 3. Jutro przeżywamy Święto Nawiedzenia NMP i ostatnie w tym roku nabożeństwo majowe o godz. 17:30. Jutro zapraszamy również na spotkanie przygotowujące do Sakramentu Bierzmowania dla dzieci klas VI Szkół Podstawowych o godz. 18:30. Zaprasza ksiądz Marek.
 4. We wtorek wspominamy św. Justyna –Męczennika i Międzynarodowy Dzień Dziecka, modlimy się za wszystkie dzieci. Od tego dnia zapraszamy na codzienne nabożeństwa czerwcowe od godz. 17:30. W tym dniu spotkanie przygotowujące do Sakramentu Bierzmowania dla dzieci klas VII Szkół Podstawowych o godz. 18:30. Również zaprasza ks. Marek
 5. W środę przeżywamy  Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18:00. Spotkanie przygotowujące do Sakramentu Bierzmowania dla młodzieży z klas VIII Szkół Podstawowych o godz. 19:00. Zaprasza ks. Łukasz.
 6. W czwartek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Porządek Mszy Św. jest następujący: 7:30, 9:30, 10:45 i o godz. 16:00 z procesją do czterech ołtarzy, ale według wytycznych naszej Archidiecezji tylko wokół kościoła. Zapraszamy dzieci komunijne do sypania kwiatów, młodzież i wspólnoty naszej parafii.
 7. W tym tygodniu obchodzimy pierwszy piątek miesiąca. Kapłani, od godz. 9:00 udadzą się do chorych, którzy wcześniej poprzez kontakt telefoniczny wyrazili taką chęć. Spowiedź z Komunią Świętą od godz. 16:30. Zapraszamy szczególnie dzieci komunijne, rocznicowe i ich rodziców. Msza Św. do Serca Pana Jezusa i akt wynagrodzenia za grzechy o godz. 18:00, adoracja do 19:30. Kancelaria popołudniu nieczynna.
 8. W pierwszą sobotę miesiąca modlimy się przez wstawiennictwo Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.
 9. Za tydzień w niedzielę przeżywamy miesięczną Adorację Najświętszego Sakramentu. Wystawienie po pierwszej Mszy do godz. 9:25. Rocznica Pierwszej Komunii Św. w dwóch grupach o godz. 10:45 i o godz. 12:00. Natomiast 17:00 spotkanie dla wspólnoty Żywego Różańca i zmiana tajemnic.
 10. Do nabycia jest Katolicki Tygodnik Niedziela.
 11. W ostatnim czasie z naszej parafii odszedł do wieczności śp. Andrzej Woszczyk w wieku 59 lat. Powierzmy Jego osobę Miłosierdziu Bożemu x3 wieczny odpoczynek.