OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 3 Niedziela Wielkiego Postu – 20.03.2022 r.

  1. Pamiętamy o obostrzeniach sanitarnych podczas zgromadzeń religijnych. Dokonujemy dezynfekcji dłoni i zakładamy maseczki.
  2. Za zbiórkę żywności długoterminowej i środków czystości dla Tarnopola na Ukrainie – Dziękujemy. Na Caritas z pomocą dla cierpiących na Ukrainie zebraliśmy i przekazali – 6100zł – Bóg zapłać za okazaną pomoc.
  3. Dziękuję Parafianom – za liczny udział w rekolekcjach, a dyrekcji i nauczycielom i siostrom katechetkom SP38 i ZST im. Jana Pawła II – za pomoc i opiekę nad dziećmi i młodzieżą podczas rekolekcji.
  4. W Piątek Droga Krzyżowa dla dzieci o 1645 dla dorosłych o godz. 1730
  5. W tym tygodniu kancelaria czynna codziennie od godz. 1630 do 1730. W piątek nieczynna. Rachunek za gaz – ogrzewanie kościoła za 2 miesiące wynosi 11000 zł – dziękuję za ofiary na tacę i wpłaty na konto parafialne – Bóg zapłać.
  6. Od poniedziałku codziennie o godz.: 1730adoracja Najświętszego Sakramentu – jako przebłaganie za popełnione grzechy i z prośbą o pokój u naszych wschodnich sąsiadów – na Ukrainie .
  7. W Piątek 25 marca Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia. W tym dniu Papież Franciszek dokona poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. Zbiórka do puszek Caritas na Fundusz Obrony Życia. Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że rocznie wskutek aborcji ginie 40-50 mln dzieci, co znaczy że średnio dziennie jest 125000 aborcji.
  8. Prasa katolicka – Tygodnik NIEDZIELA
  9. Modlitwa za zmarłych; Elżbieta Kopińska, Halina Juszczyk – wieczny odpoczynek racz Im dać Panie!