OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 28 Niedziela Zwykła – 15.10.2023 r.

 1. Dzisiaj Niedziela Papieska – 45 – rocznica wyboru Jana Pawła II. Zbiórka do puszek na Dzieło III Tysiąclecia – żywy pomnik pontyfikatu JPII stypendia dla młodych; Nasza młodzież OAZOWA będzie sprzedawać kremówki – cały dochód jest przeznaczony na dzieci i młodzież naszej parafii.
  Dzisiaj również Dzień Dziecka Utraconego – dzień pamięci o dzieciach zmarłych przed narodzinami  i modlitwy w intencji ich rodzin .
 1. Nabożeństwa Różańcowe w październiku:
 • od poniedziałku do soboty o godz. 17.30;
 • w niedziele o godz. 16.30;
 • różaniec z udziałem dzieci we wtorki i czwartki o godz.17.30
 • w tym tygodniu w sposób szczególny modlimy się za naszą Ojczyznę i synod w Kościele.
 1. Katechezy Drogi Neokatechumenalnej w poniedziałki i czwartki o godz. 19.00 w naszym kościele.
 2. W środę wspomnienie św. Łukasza Ewangelisty – patrona pracowników służby zdrowia, którym składamy najlepsze życzenia – Bożego błog. zdrowia i siły w posłudze. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – Msza św. o godz. 18:00.
 3. W czwartek Narodowy Dzień Pamięci Duchownych Niezłomnych (np.- bł. Ks. Jerzy Popiełuszko, ks. Franciszek Blachnicki). O godz. 17.00 spotkanie do bierzmowania dla klasy VII.
 4. W Piątek wspomnienie św. Jana Kantego.
  O godz.18.00 Msza św. O miłosierdziu Bożym –jak  w każdy trzeci piątek  miesiąca. W piątki o godz.19.00 OAZA młodzieżowa – zapraszamy wszystkich chętnych od klasy 7 Szkoły podstawowej i uczniów szkół ponadpodstawowych – od godz. 19.00.
 5. Wczoraj obchodziliśmy w Polsce Dzień Edukacji Narodowej – z tej okazji wszystkim nauczycielom, wychowawcom i pracownikom szkół życzymy wiele bożych łask, cierpliwości i radości z pracy.
 6. W sobotę o godz. 9:00 OAZA Dzieci Bożych – zapraszamy uczniów klas młodszych 1-5 ze Szkoły Podstawowej.
 7. W sobotę o godz. 7.30 Msza św. w kościele Pana Jezusa Konającego przy Rynku Wieluńskim. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.30 do godz. 18.00.
 8. Za tydzień w niedzielę – Światowy Dzień Misyjny, w naszej parafii będziemy gościli chór z Poznania Alla Fine, który upiększy liturgię Mszy św. o godz. 9.30.
 9. Nasza parafia organizuje jednodniowy wyjazd dla dzieci i młodzieży 28 października 2023 r. do Wadowic (muzeum św. Jana Pawła II i Msza św. w Kościele w Wadowicach) oraz paru wodnego w Krakowie. Cena wyjazdu 130 zł. zgody na wyjazd można odebrać od ks. Tomka z zakrystii.
 10. Tygodnik Niedziela. Kwartalnik.
 11. Zmarli śp Małgorzata Szlama, +Janusz Błasik. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…..