Ogłoszenia parafialne na III Niedzielę Wielkanocną

Ogłoszenia Duszpasterskie
III NIEDZIELA WIELKANOCY 15.04.2018r.

  1. Dzisiaj przeżywamy niedzielę biblijną, stąd też w kruchcie przy wejściu kościoła na stoliku do zabrania są przygotowane fragmenty Pisma Świętego do rozważania. Litery to skrót nazwy księgi Pisma św., pierwsza cyfra oznacza rozdział, a następne to są wersety danej księgi. Zachęcamy do codziennego rozważania Pisma Świętego, bo jak mówi św. Hieronim „Nieznajomość Pisma Świętego to nieznajomość Chrystusa”.
  2. W ubiegłą środę podczas Apelu Jasnogórskiego Arcybiskup Metropolita Częstochowski Wacław Depo dokonał poświęcenia kopii cudownego obrazu Matki Bożej Częstochowskiej, który zawisł w naszej świątyni nad sarkofagiem sł. B. Anieli Róży Godeckiej.
  3. W poniedziałek Wspólnota Rycerzy Kolumba zaprasza na różaniec o godzinie 17:30.
  4. W środę, nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, o godz. 18.00.
  5. W tym tygodniu przeżywamy trzeci piątek miesiąca. Msza święta o miłosierdziu Bożym za zmarłych, którzy odeszli w ostatnim czasie.
  6. W Sobotę zbiórka ministrantów i lektorów o godz. 9.30. Oaza dzieci Bożych, godz. 11.00 .
  7. Za tydzień przypada niedziela Dobrego Pasterza. W tym dniu w sposób szczególny modlimy się o powołania do stanu kapłańskiego i życia zakonnego.
  8. Do nabycia jest katolicki tygodnik Niedziela.
  9. W ostatnim czasie odszedł do wieczności śp. Janina Kasińska, której pogrzeb odbędzie się w poniedziałek. Powierzmy jej osobę miłosierdziu Bożemu Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci.