„Napełnieni Duchem Świętym” – wspomnienia z wakacyjnych rekolekcji naszej młodzieży w Rzymie

W tym roku Ruch Światło – Życie Archidiecezji Częstochowskiej zorganizował Oazę Nowego Życia III stopnia w Rzymie. Odbyły się one w dniach od 3 do 19 sierpnia br. Dla młodych ludzi z naszej parafii 15 dni tych szczególnych rekolekcji było przepięknym przeżyciem duchowym. Takie wydarzenia jak wspólna modlitwa przy grobie św. Jana Pawła II, audiencja u papieża Franciszka, wyjazd do Asyżu czy na Monte Cassino były dla wielu z nich spełnieniem najskrytszych marzeń. Goszcząc dwukrotnie u misjonarek Miłości, wspomagali siostry przy posłudze ubogim i bezdomnym stając twarzą w twarz z cierpiącym Chrystusem. Oni są świadkami Chrystusa, dowodem na to, że kościół to nie żaden relikt przeszłości jak próbuje wmówić im dzisiejszy świat, lecz prawdziwie Żywy Kościół.  Pragną aby „jeden duch i jedno serce ożywiały wszystkich wierzących”. Chcą być dla świata prawdziwie Żywym Kościołem.  Ci młodzi ludzie gorąco zapraszają dzieci i młodzież z naszej parafii do współtworzenia tej wspólnoty, zapraszają do odbycia podróży przez życie z Chrystusem, który umacnia w nich wiarę, nadzieję i miłość. Dzięki Jego światłu stają się w pełni dojrzali emocjonalnie.

Jeśli pragniesz rozwijać się duchowo, rozwinąć przyjaźń z Chrystusem, a ponadto poznać nowych, niezawodnych przyjaciół, to jest to zaproszenie właśnie dla Ciebie.
Zapraszamy na spotkania w każdy piątek o godz. 19.00.

Pragniemy także gorąco podziękować naszym parafianom za złożone ofiary do puszek, dzięki, którym mogliśmy pokryć znaczną część kosztów tych rekolekcji.  Za wszystkich ofiarodawców i we wszystkich przekazanych przez nich intencjach modlili się przy grobie św. Jana Pawła II.