„Polska pod Krzyżem” – czyli przepiękne świadectwo wiary naszych parafian.

 

 

W święto Podwyższenia Krzyża Świętego w całym kraju odprawiane były nabożeństwa w ramach inicjatywy „Polska pod Krzyżem”. Częstochowskim miejscem modlitw w ramach tej inicjatywy był nasz kościół parafialny. Uroczystości rozpoczęto punktualnie o godz. 15.00 Koronką do Miłosierdzia Bożego. Modlitwie przewodniczyli pasterze naszej archidiecezji, abp. Wacław Depo oraz bp. Andrzej Przybylski. Po modlitwie zaprezentowano inscenizację pt. „Historia Jednego Krzyża”. Przygotowany został przez dzieci, młodzież oraz dorosłych naszej parafii pod opieką sióstr pracujących na co dzień z naszymi dziećmi. Była to historia „Krzyża Papieskiego”, który papież, św. Jan Paweł II trzymał podczas liturgii Wielkiego Piątku w 2005 r. Mieliśmy zaszczyt gościć u nas wierną replikę tego krzyża wykonaną przez tego samego autora.

Nabożeństwem w kościółku p.w. Pana Jezusa Konającego na Rynku Wieluńskim rozpoczęły się uroczystości odpustowe. Przewodniczył im bp. pomocniczy archidiecezji częstochowskiej Andrzej Przybylski. Po odmówieniu Litanii do Krzyża Św. wierni wraz z kapłanami, przy akompaniamencie orkiestry dętej przeszli wraz z relikwiami Krzyża Św. do kościoła parafialnego. W trakcie mszy św. 28 kandydatów otrzymało z rąk biskupa sakrament bierzmowania. Na zakończenie uroczystości była okazja do ucałowania relikwii Krzyża Świętego. Po mszy św., wierni naszej parafii wraz z przybyłymi gośćmi podnosili poziom cholesterolu zajadając kiełbaski z grilla, pączki i ciasto upieczone przez nasze utalentowane parafianki. Pomocą w trawieniu okazała się skoczna muzyka orkiestry dętej.

Pragniemy bardzo gorąco podziękować naszym parafianom i przybyłym gościom za przepiękne świadectwo wiary. Ponadto pragniemy wyrazić ogromną wdzięczność tym wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji tych uroczystości.

„Tylko pod Krzyżem, tylko pod tym znakiem. Polska jest Polską, a Polak Polakiem”

Karol Baliński

 

fot/ZD/fiat.fm

 

Fot./Maciej Orman/Niedziela