„Szukamy Boga” – relacja z jasełek w naszej parafii.

Coroczną tradycją w naszej parafii stały się Jasełka przygotowywane przez Oazę Dzieci Bożych. Za każdym razem zaskakują nas swoją pomysłowością, niekonwencjonalnymi rozwiązaniami, zaangażowaniem oraz dojrzałą jak na ich wiek, grą aktorską. To co najbardziej przykuwało spojrzenia widzów, to pomysłowe rekwizyty oraz przepiękne, starannie dobrane kostiumy. Całość wyglądała bardzo imponująco. Najbardziej wzruszającym momentem całej inscenizacji była odpowiedź dzieci na zadane im pytanie przez anioła: Kogo szukacie? Dzieciaki z wielkim entuzjazmem odpowiedziały: „Szukamy Boga!” Ta pełna nadziei odpowiedź zabrzmiała jak przesłanie. Przesłanie do nas dorosłych, a w szczególności do tych, którym obojętny jest rozwój duchowy i emocjonalny naszych latorośli. Zdawać by się mogło, że w duszy wołają: „Szukamy Boga, Kochani Rodzice! Pomóżcie nam Go odnaleźć!” Ich opiekun ks. Łukasz Mazurek, wraz z siostrą Karolianą oraz dwiema animatorkami – Igą i Natalią, zabrał nasze dzieci w cudowną podróż, podczas, której na pewno odnajdą i co najważniejsze pokochają Boga. Czego z całego serca im życzymy.