Misterium Męki Pańskiej 2020 – oglądaj

Młodzież, Rycerze Kolumba i duszpasterze parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Częstochowie przedstawiają misterium Męki Pańskiej. „Męczeńska droga Kościoła” to skrót historii zbawienia opowiedzianej przez św. Jana Pawła II, bł. ks. Jerzego Popiełuszkę i sługę Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego.

Oto nagranie, a poniżej dodatkowe informacje.

 

Premiera miała się odbyć w Niedzielę Palmową tj. 5 kwietnia 2020 r. o godz. 20.00  Jednak epidemia spowodowała, że tak najprawdopodobniej się nie stanie.

Grupa naszej kochanej młodzieży, wraz z kapłanami i Rycerzami Kolumba, musieli szybko podjąć trudną dla nich wszystkich decyzję.                                                                                                            Zadawali sobie wspólnie trudne pytania.

 

Czy zaprzepaścić to dzieło, któremu poświęcili tak dużo czasu, serca i zapału?

Czy Pan Jezus pozostawił swój krzyż, napotykając trudności?

Czyż, nie prosi nas młodych oraz nasze rodziny,  abyśmy swoimi czynami i modlitwą, ratowali  Kościół i cały świat?

Na samą myśl, że zmarnują to, co chcieli ofiarować samemu Bogu, pójdzie w zapomnienie, wzbudziło w nich ogromny żal.

Nie ma Wielkiego Postu, bez Misterium Męki Pańskiej w naszej parafii!

Odrzekli wspólnym głosem, i pomimo zagrożenia postanowili dokończyć to, czego, jak sami twierdzą, Bóg od nich oczekiwał.

 

 

Nie jest ona tak do końca dopracowana, jak chcieliby twórcy tego dzieła, ale wynika to z faktu ograniczenia w zaistniałej sytuacji. Ofiarujemy ją także Miłosiernemu Ojcu, jako ofiarę w intencji cofnięcia epidemii.

Wam wszystkim, Drodzy Parafianie , życzymy, abyście stali się mocniejsi w wierze, po tym  oczyszczeniu i bezgranicznie zaufali Bożemu Miłosierdziu.

Ponadto, prosimy Was o modlitwę za cały świat pogrążony epidemią.

Tak bardzo chcielibyśmy, aby z tej właśnie parafii wyskoczyła iskra miłości, która rozpaliłaby świat miłością do Boga i drugiego człowieka.