Ogłoszenia Parafialne 19.04. 2020 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – NIEDZIELA  MIŁOSIERDZIA BOŻEGO 19.04.2020 r.

  1. W związku z wprowadzonym stanem epidemii w naszym kraju Ksiądz Arcybiskup Wacław Depo wydał zarządzenia w sprawie sprawowania kultu Bożego w naszej archidiecezji, w czasie trwania epidemii koronawirusa. Według najnowszch danych Ministerstwa Zdrowia, od jutra w zgromadzeniach religijnych może uczestniczyć jedna osoba na 15m2. Udzielona została dyspensa od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy Świętej aż do odwołania. Stąd też zachęcamy do uczestnictwa w tym wyjątkowym czasie we Mszy Św. poprzez media. W gablotach i stronie internetowej są wywieszone informacje na temat transmisji w radiu, telewizji i internecie. Poprzez naszą stronę internetową będzie transmitowana Msza Święta z naszej parafii, dzisiaj o 10.45. Dziękujemy lektorowi Michałowi Mermerowi za pomoc w przygotowaniu tej transmisji.
  2. Dzisiaj rozpoczyna 76 Tydzień Miłosierdzia. To zaproszenie Zmartwychwstałego Jezusa do przebaczenia i miłości. O godz. 15.00 przeżywamy Godzinę Miłosierdzia. Zapraszamy do łączności duchowej poprzez odmawianie koronki do Bożego Miłosierdzia.
  3. Kancelaria parafialna od poniedziałku do piątku nieczynna, ważne informacje przekazujemy telefonicznie. Numer telefonu jest podany na kalendarzu, stronie internetowej i przy wejściu na plebanię – 601 516 976.
  4. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18:00.
  5. W czwartek przeżywamy Uroczystość ku czci św. Wojciecha Biskupa i Męczennika Głównego Patrona Polski.
  6. W sobotę obchodzimy święto św. Marka Ewangelisty. Wszystkim solenizantom składamy serdeczne życzenia.
  7. Za tydzień przeżywamy Niedzielę Biblijną. Pamietamy o czytaniu i rozważaniu Pisma Świętego.
  8. Zachęcamy też do przeglądania strony internetowej naszej parafii swkrzyz.czest.pl i facebooka Parafii Podwyższenia Krzyża.
  9. Do nabycia Katolicki Tygodnik Niedziela.
  10. W ostatnim czasie odeszli do wieczności: Anna Majer, Paweł Maroszek, Artur Pawłowski. Powierzmy ich osoby Miłosierdziu Bożemu 3x „Wieczny odpoczynek”