Ogłoszenia 3.05. 2020 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – IV NIEDZIELA WIELKANOCY 03.05.2020 r.

 1. Według najnowszych danych Ministerstwa Zdrowia, w zgromadzeniach religijnych może uczestniczyć jedna osoba na 15 m2. Udzielona została dyspensa od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy Świętej aż do odwołania. Stąd też zachęcamy do przeżywania Mszy Św. w tym wyjątkowym czasie poprzez media. Na naszej stronie internetowej będzie transmitowana Msza Święta dzisiaj o 10:45. Dziękujemy lektorowi Michałowi Mermerowi za pomoc w przygotowaniu tej transmisji.
 2. Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Miesięcznej Adoracji, wystawienie Najświętszego Sakramentu po pierwszej Mszy do godziny 9:25. Zmiana tajemnic dla wspólnoty Żywego Różańca o godz. 17:00.
 3. Trwamy w okresie wielkanocnym, stąd tez pamiętamy o sakramencie spowiedzi. Dla osób, które nie skorzystały jeszcze z tego sakramentu my kapłani spowiadamy codziennie rano i wieczorem. Konfesjonały są odpowiednio zabezpieczone folią.
 4. Kancelaria parafialna od poniedziałku do piątku nieczynna, ważne informacje przekazujemy telefonicznie. Numer telefonu jest podany w kalendarzu, stronie internetowej i przy wejściu na plebanię – 601 516 976.
 5. Jutro przypada wspomnienie świętego Floriana Męczennika – patrona strażaków. Niech święty patron wspomaga wszystkich troszczących się o nasze bezpieczeństwo.
 6. Nabożeństwa majowe od poniedziałku do piątku po wieczornej Mszy Świętej. Natomiast w sobotę o godz. 17:45, a w niedzielę o godz. 16:45. Zapraszamy!
 7. W środę przypada święto św. Apostołów Filipa i Jakuba i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00.
 8. W tym tygodniu przeżywamy pierwszy czwartek miesiąca. Modlimy się o nowe powołania do kapłaństwa i życia zakonnego, oraz o świętość dla kapłanów.
 9. W piątek przeżywamy Uroczystość Św. Stanisława biskupa i męczennika, Głównego Patrona Polski. Wszystkim solenizantom składamy serdeczne życzenia.
 10. Zachęcamy też do przeglądania strony internetowej naszej parafii swkrzyz.czest.pl i facebooka Parafii Podwyższenia Krzyża.
 11. Do nabycia Katolicki Tygodnik Niedziela.
 12. W ostatnim czasie odszedł do wieczności: Zbigniew Ludynia w wieku 62 lat. Powierzmy Jego osobę Miłosierdziu Bożemu 3x „Wieczny odpoczynek”.