Ogłoszenia – 10.05. 2020 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – V NIEDZIELA WIELKANOCY 10.05.2020 r.

 1. Według najnowszych danych Ministerstwa Zdrowia, w zgromadzeniach religijnych może uczestniczyć jedna osoba na 15 m2. Udzielona została dyspensa od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy Świętej aż do odwołania. Stąd też zachęcamy do przeżywania Mszy Św. w tym wyjątkowym czasie poprzez media. Na naszej stronie internetowej będzie transmitowana Msza Święta dzisiaj o 10:45. Dziękujemy lektorowi Michałowi Mermerowi za pomoc w przygotowaniu tej transmisji.
 2. Trwamy w okresie wielkanocnym, stąd też pamiętamy o sakramencie spowiedzi. Dla osób, które nie skorzystały jeszcze z tego sakramentu, my kapłani spowiadamy codziennie rano i wieczorem. Konfesjonały są odpowiednio zabezpieczone folią.
 3. Kancelaria parafialna od poniedziałku do piątku nieczynna, ważne informacje przekazujemy telefonicznie. Numer telefonu jest podany w kalendarzu, stronie internetowej i przy wejściu na plebanię – 601 516 976.
 4. Nabożeństwa majowe od poniedziałku do piątku po wieczornej Mszy Świętej. Natomiast w sobotę o godz. 17:45, a w niedzielę o godz. 16:45. Zapraszamy!
 5. W środę przypada pierwsze nabożeństwo fatimskie w tym roku. Różaniec o godz. 17.30, a po nim nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00. wszystkich czcicieli Matki Bożej zapraszamy!
 6. W czwartek obchodzimy święto św. Macieja Apostoła.
 7. W tym tygodniu przypada trzeci piątek miesiąca. Msza święta o Miłosierdziu Bożym z koronką za zmarłych o godz. 18.00.
 8. W sobotę przeżywamy Święto Świętego Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, Patrona Polski. Wszystim solenizantom tych dni składamy najserdeczniejsze życzenia.
 9. Za tydzień w niedzielę rozpoczynamy dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące.
 10. Zachęcamy też do przeglądania strony internetowej naszej parafii swkrzyz.czest.pl i facebooka Parafii Podwyższenia Krzyża.
 11. Do nabycia Katolicki Tygodnik Niedziela.