Ogłoszenia – 24.05.2020 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE –  UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO – 24.05.2020 r.

 1. Na naszej stronie internetowej będzie transmitowana Msza Święta dzisiaj o 10:45. Dziękujemy lektorowi Michałowi Mermerowi za pomoc w przygotowaniu tej transmisji.
 2. Trwamy w okresie wielkanocnym, stąd też pamiętamy o sakramencie spowiedzi. Dla osób, które nie skorzystały jeszcze z tego sakramentu, my kapłani spowiadamy codziennie rano i wieczorem. Konfesjonały są odpowiednio zabezpieczone folią.
 3. Kancelaria parafialna od poniedziałku do piątku nieczynna, ważne informacje przekazujemy telefonicznie. Numer telefonu jest podany w kalendarzu, stronie internetowej i przy wejściu na plebanię – 601 516 976.
 4. Nabożeństwa majowe wraz z nowenną do Ducha Świetego – od poniedziałku do piątku po wieczornej Mszy Świętej. Natomiast w sobotę o godz. 17:45, a w niedzielę dzisiaj o godz. 16:40. Zapraszamy!
 5. We wtorek – wspominamy św. Filipa Neri – prezbitera. Jest to również dzień matki. Modlimy się za nasze mamy i składamy im najlepsze życzenia.
 6. W środę przypada nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00. Wszystkich czcicieli Matki Bożej zapraszamy!
 7. W czwartek przypada rocznica śmierci Prymasa Tysiąclecia – Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Dziękujemy Bogu za dar Jego beatyfikacji. Niech Jego ufność wyrażona w słowach: „Wszystko postawiłem na Maryję” będzie dla nas szczególnym wzorem.
 8. W piątek przeżywamy wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej- dziewicy.
 9. W sobotę 7 diakonów z naszej Archidiecezji przyjmie sakrament święceń kapłańskich. Uroczysta Msza Św. z obrzędem święceń z naszej archikatedry, będzie transmitowana na TV Niedziela. Pamiętamy o naszej modlitwie za diakonów, a szczególnie za diakona Remigiusza, który w naszej parafii odbywał praktyki.
 10. Za tydzień w niedzielę obchodzimy uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Będą wtedy składane ofiary do puszek na misje.
 11. Zachęcamy też do przeglądania strony internetowej naszej parafii swkrzyz.czest.pl i facebooka Parafii Podwyższenia Krzyża.
 12. Do nabycia Katolicki Tygodnik Niedziela.
 13. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp. Jadwiga Szaraniec w wieku 90 lat. Powierzmy jej osobę miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie x3