Ogłoszenia – 17. 05 2020 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – VI NIEDZIELA WIELKANOCY 17.05.2020 r.

 1. Bardzo serdecznie dziękujemy Panu Arturowi Golachowskiemu za naprawę i renowację naszych dzwonów przy kościele.
 2. Według najnowszych danych Ministerstwa Zdrowia, w zgromadzeniach religijnych może uczestniczyć jedna osoba na 10 m2. Udzielona została dyspensa od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy Świętej aż do odwołania. Stąd też zachęcamy do przeżywania Mszy Św. w tym wyjątkowym czasie poprzez media. Na naszej stronie internetowej będzie transmitowana Msza Święta dzisiaj o 10:45. Dziękujemy lektorowi Michałowi Mermerowi za pomoc w przygotowaniu tej transmisji.
 3. Trwamy w okresie wielkanocnym, stąd też pamiętamy o sakramencie spowiedzi. Dla osób, które nie skorzystały jeszcze z tego sakramentu, my kapłani spowiadamy codziennie rano i wieczorem. Konfesjonały są odpowiednio zabezpieczone folią.
 4. Kancelaria parafialna od poniedziałku do piątku nieczynna, ważne informacje przekazujemy telefonicznie. Numer telefonu jest podany w kalendarzu, stronie internetowej i przy wejściu na plebanię – 601 516 976.
 5. Nabożeństwa majowe od poniedziałku do piątku po wieczornej Mszy Świętej. Natomiast w sobotę o godz. 17:45, a w niedzielę o godz. 16:45. Zapraszamy!
 6. Jutro przypada setna rocznica urodzin świętego Jana Pawła II. Dziękujemy Bogu w modlitwie za osobę i dziedzictwo papieża.
 7. W środę przypada nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00. Wszystkich czcicieli Matki Bożej zapraszamy!
 8. W piątek rozpoczyna się nowenna do Ducha Świętego połączona z nabożeństwem majowym. Modlimy sę w niej za kandydatów do święceń kapłańskich.
 9. Za tydzień w niedzielę przeżywamy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Jest to również dzień modlitw za Kościół w Chinach.
 10. Zachęcamy też do przeglądania strony internetowej naszej parafii swkrzyz.czest.pl i facebooka Parafii Podwyższenia Krzyża.
 11. Dziękujemy diakonowi Remigiuszowi za zaangażowanie podczas praktyk duszpasterskich w naszej parafii. Ksiądz diakon dzisiaj kończy swoją praktykę w naszej wspólnocie i poprzez udział w rekolekcjach przygotowuje się już do święceń kapłańskich, które będą miały miejsce 30 maja w naszej archikatedrze. Pamiętamy o modlitwie za jego osobę, aby dobrze wkroczył w kapłaństwo.
 12. Do nabycia Katolicki Tygodnik Niedziela.
 13. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp. Janina Kokot w wieku 94 lat, której pogrzeb odbędzie się jutro o godz. 13.00 w kaplicy św. Rocha. Powierzmy jej osobę miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie x3