Ogłoszenia – 13.09.2020 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE –  XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA –         13.09.2020 r.

  1. Od dzisiaj rozpoczynamy w Kościele Tydzień Wychowania, modlimy się za wychowawców, dzieci i młodzież, aby kierowali się chrześcijańskimi wartościami. Przygotowujemy się do Odpustu – Święta naszej Parafii, dziękujemy Księdzu Redaktorowi Katolickiego Tygodnika „Niedziela” – Księdzu Jarosławowi Grabowskiemu za wygłoszone Boże Słowo. W naszej parafii przeżywamy  Dobę Eucharystyczną. Będzie wystawiony Najświętszy Sakrament po pierwszej Mszy do godz. 9:25 i od godz. 13:00 do 21:00. Szczegółowy plan adoracji  jest umieszczony w gablocie przed Kościołem i na naszej stronie internetowej. (Załącznik nr. 1). Nabożeństwo fatimskie dzisiaj  o godz. 16:30.
  2. Jutro zapraszamy na Uroczystą Sumę Odpustową w Święto Podwyższenia Krzyża, pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Wacława Depo. Rozpoczynamy tradycyjnie w Kościółku Pana Jezusa Konającego przy Rynku Wieluńskim o godz. 17:30 , później procesja i Msza Św. z udzieleniem Sakramentu Bierzmowania dla naszej młodzieży o godz. 18:00. Zapraszamy wszystkie wspólnoty, rodziny, dzieci, młodzież. Z uwagi na Uroczysty dzień dla naszej wspólnoty – kancelaria nieczynna.
  3. We wtorek obchodzimy wspomnienie NMP Bolesnej.
  4. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy na godz. 18:00.
  5. W czwartek wspominamy Dzień Golgoty Wschodu – pamięci martyrologii Polaków zamieszkujących wschodnie tereny Rzeczypospolitej. 81 rocznica agresji rosyjskiej na Polskę. Modlimy się za poległych i pomordowanych na Wschodzie.
  6. W trzeci piątek miesiąca modlimy się za zmarłych i przeżywamy Święto Św. Stanisława Kostki – Patrona Polski, zapraszamy dzieci i młodzież na Mszę Św. z ok. swojego patrona o g. 18:00. Jest to również dzień imienin Arcybiskupa Stanisława Nowaka. Pamiętamy o modlitwie w Jego intencji.O godz. 19:00 zapraszamy młodzież naszej parafii, a szczególnie nowe osoby na  spotkanie oazowe. Rozpoczniemy na salce.
  7. W sobotę rano Msza Św. o godz. 7:30 w Kościółku przy Rynku Wieluńskim, stąd nie będzie tutaj w świątyni Mszy Św. Zbiórka ministrantów, lektorów i wszystkich chętnych chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami o godz. 9:30. Adoracja o godz. 17:30.
  8. Za tydzień w niedzielę w naszej parafii będziemy gościć siostrę misjonarkę z Afryki – z Czadu. Jest to również dzień środków Społecznego Przekazu. Modlimy się za pracowników mediów, szczególnie naszego katolickiego tygodnika „Niedziela”, aby byli strażnikami prawdy.
  9. Do nabycia jest Katolicki Tygodnik Niedziela.
  10. W ostatnim czasie z naszej parafii odeszli do wieczności śp. Ryszard Orszulski w wieku 72 lat i śp. Marianna Kubara w wieku 97 lat. Powierzmy Jch osoby Miłosierdziu Bożemu x3 wieczny odpoczynek.