Ogłoszenia – 25.10.2020 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE –  XXX NIEDZIELA ZWYKŁA –         25.10.2020 r.

  1. W związku z dynamicznym wzrostem zachorowań na COVID -19, zostały wprowadzone nowe obostrzenia sanitarne podczas zgromadzeń religijnych – u nas w „strefie czerwonej” tj. 1 osoba na 7 m2. Pamiętamy o dezynfekcji i zakładaniu maski. Modlimy się o ustanie epidemii odmawiając różaniec,  oraz na każdej Mszy Świętej śpiewamy suplikacje.
  2. Nabożeństwa różańcowe, od poniedziałku do soboty – od 17:30, a w Niedziele od 16:30.
  3. W środę przypada Święto Św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza . Jak również rocznica ustanowienia Diecezji Częstochowskiej bullą „Vixdum Poloniae Unitas” (1925). Zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy na godz. 18:00.
  4. W sobotę rano Msza Św. o godz. 7:30 w Dużym Kościele.
  5. Za tydzień w Niedziele obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych. Z uwagi na pandemie, przez cały listopad można uzyskać odpust zupełny dla wiernych zmarłych.
  6. W kruchcie naszego Kościoła są dostępne kartki na wypominki. Piszemy wyraźnie, najlepiej drukowanymi literami – w liczbie pojedynczej – imię i nazwisko osoby zmarłej, przy tym zaznaczamy czy mają być to wypominki roczne, czy też oktawalne; (roczne w każdą niedziele w ciągu roku o 10:30, a oktawalne przez osiem dni po Uroczystości Wszystkich Świętych).
  7. Do nabycia jest Katolicki Tygodnik Niedziela.
  8. W ostatnim czasie z naszej parafii odeszła do wieczności śp. Erika Kornalska w wieku 79 l. Powierzmy Jej osobę Miłosierdziu Bożemu x3 wieczny odpoczynek.