Ogłoszenia – 29.11.2020 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE –  PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU   –         29.11.2020 r.

 1. Pamiętamy o obostrzeniach sanitarnych podczas zgromadzeń religijnych – 1 osoba na 15 m2. Dokonujemy dezynfekcji i zakładamy   Msza Św. transmitowana przez internet dzisiaj o g. 10:45. – transmisja dostępna na naszej parafialnej stronie – www.swkrzyz.czest.pl. Dziękujemy Pani Idze Orman i Panu Michałowi Rzeźnikowi za organizację Mszy Św. online.
 2. Dziś rozpoczynamy Adwent – okres pobożnego i radosnego oczekiwania na przyjście Chrystusa. Stąd też, od jutra zapraszamy na roraty codziennie o godz. 18.00. Z uwagii na pandemię, w tym roku nie będzie losowania dzieciątka.
 3. Opłatki wigilijne poświęcone w naszej parafii są dostępne w zakrystii po każdej Mszy Św., jak również od jutra w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania. Ze względu na pandemię, opłatki nie sa roznoszone w tym roku do domów. Przestrzegamy przed oszustami, którzy powołują się na parafię, roznosząc opłatki.
 4. W poniedziałki i czwartki zapraszamy na katechezy wspólnoty neokatechumenalnej o godz. 19:00.
 5. Jutro przeżywamy Święto Św. Andrzeja –Apostoła. Wszystkim solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia, a szczególnie Księdzu Biskupowi Andrzejowi.
 6. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy na godz. 18:00.
 7. W tym tygodniu przeżywamy pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca. Uwzględniając stan pandemii, kapłani udadzą się tylko do tych chorych, którzy przez kontak telefoniczny wyrażą taką cheć.
 8. W piątek – Spowiedź z Komunią Św. od g. 16:30. Msza do Serca Pana Jezusa i adoracja do godz. 19:30. Kancelaria popołudniu nieczynna.
 9. W sobotę rano Msza Św. o godz. 7:30 w Dużym Kościele. Wynagradzamy za grzechy popełnione przeciwko Niepokalanemu Sercu Maryi. Oaza Dzieci Bożych o godz. 11 – online.
 10. Za tydzień w drugą Niedzielę Adwentu przeżywamy miesięczną Adorację Najświętszego Sakramentu. Wystawienie po pierwszej Mszy do godz. 9:25. O godz. 17:00 spotkanie dla wspólnoty Żywego Różańca i zmiana tajemnic.
 11. Do nabycia jest Katolicki Tygodnik Niedziela z płytą  zawierającą rekolekcje adwentowe, pt. „Oddanie 33” – to 33 dni rekolekcji, które przygotowują do całkowitego oddania się Matce Bożej, a za Jej pośrednictwem Jezusowi. To dobry sposób na przeżycie Adwentu w czasie pandemii. Warto z tego skorzystać, ponieważ w tym roku nie będzie tradycyjnych rekolekcji.
 12. W ostatnim czasie z naszej parafii odeszli do wieczności śp. Zdzisław Pasek w  wieku 84 lat i  Krystyna Wójcik  w wieku 87 lat. Powierzmy Jch osoby Miłosierdziu Bożemu x3 wieczny odpoczynek.