OGŁOSZENIA- 06.12.2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE –  DRUGA NIEDZIELA ADWENTU   –         06.12.2020 r.

 1. Pamiętamy o obostrzeniach sanitarnych podczas zgromadzeń religijnych – 1 osoba na 15 m2. Dokonujemy dezynfekcji i zakładamy   Msza Św. transmitowana przez internet dzisiaj o g. 10:45. – transmisja dostępna na naszej parafialnej stronie – www.swkrzyz.czest.pl. Dziękujemy Pani Idze Orman i Panu Michałowi Rzeźnikowi za organizację Mszy Św. online.
 2. Dzisiaj przeżywamy niedzielę miesięcznej adoracji Najświętszego Sakramentu, wystawienie po pierwszej Mszy do godz. 9:25. Spotkanie i zmiana tajemnic dla wspólnoty Żywego Różańca o godz. 17:00.
 3. W tym roku nie będzie rekolekcji w tradycyjnej formie. Na naszym parafialnym facebooku są dostępne rekolekcje online pt. „Oddanie 33”. To 33 dni rekolekcji, które przygotowują nas do całkowitego oddania się Matce Bożej, a za Jej pośrednictwem Jezusowi. To dobry sposób na przeżycie Adwentu w czasie pandemii. Od jutra – codzienne wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi od godz. 17:30.
 4. Zapraszamy na roraty od poniedziałku do piątku o godz. 18.00. Przynosimy lampiony.
 5. Opłatki wigilijne poświęcone w naszej parafii są dostępne w zakrystii po każdej Mszy Św., jak również od jutra w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania. Ze względu na pandemię, opłatki nie są roznoszone w tym roku do domów. Przestrzegamy przed oszustami, którzy powołują się na parafię, roznosząc opłatki.
 6. We wtorek przeżywamy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Porządek Mszy Św. w tym dniu jest następujący: 7:30, 8:00 i 18:00.
 7. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy na godz. 18:00.
 8. W sobotę – Oaza Dzieci Bożych o godz. 11 – online.
 9. Za tydzień przeżywamy Trzecią Niedzielę Adwentu, zwaną Niedzielą Radości (Gaudete). Źródłem radości jest Chrystus obecny wśród nas, a także zbliżające się święta Narodzenia Pańskiego. Rozpoczynają się Dni Kwartalne modlitw o życie chrześcijańskie rodzin. Również wtedy obchodzimy dzień modlitw za ofiary stanu wojennego.
 10. Do nabycia jest Katolicki Tygodnik Niedziela.
 11. W ostatnim czasie z naszej parafii odeszli do wieczności śp. Jerzy Konopka w  wieku 70 lat, Marek Mielczarek  w wieku 61 lat, Zygmunt Mucha  w wieku 71 lat. Powierzmy Ich osoby Miłosierdziu Bożemu x3 wieczny odpoczynek.