Ogłoszenia – 13.12.2020 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE –  TRZECIA NIEDZIELA ADWENTU   –         13.12.2020 r.

  1. Pamiętamy o obostrzeniach sanitarnych podczas zgromadzeń religijnych – 1 osoba na 15 m2. Dokonujemy dezynfekcji i zakładamy   Msza Św. transmitowana przez internet dzisiaj o g. 10:45. – transmisja dostępna na naszej parafialnej stronie – www.swkrzyz.czest.pl. Dziękujemy Pani Idze Orman i Panu Michałowi Rzeźnikowi za organizację Mszy Św. online.
  2. W tym roku nie będzie rekolekcji w tradycyjnej formie. Na naszym parafialnym facebooku są dostępne rekolekcje online pt. „Oddanie 33”. To 33 dni rekolekcji, które przygotowują nas do całkowitego oddania się Matce Bożej, a za Jej pośrednictwem Jezusowi. To dobry sposób na przeżycie Adwentu w czasie pandemii. Dzisiaj wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi od godz. 16:30., a od jutra codziennie od 17:30. W czasie adoracji podejmujemy nowennę do Św. Andrzeja Boboli w intencji powstrzymania pandemii.
  3. Opłatki wigilijne poświęcone w naszej parafii są dostępne w zakrystii po każdej Mszy Św., jak również od jutra w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania. Ze względu na pandemię, opłatki nie są roznoszone w tym roku do domów. Przestrzegamy przed oszustami, którzy powołują się na parafię, roznosząc opłatki.
  4. Zapraszamy na roraty od poniedziałku do piątku o godz. 18.00. Przynosimy lampiony.
  5. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy na godz. 18:00.
  6. Od czwartku rozpoczynamy już bezpośrednie przygotowanie do uroczystości  Narodzenia Pańskiego.
  7. W tym tygodniu przeżywamy trzeci piątek miesiąca. Stąd też modlimy się za zmarłych, którzy w ostatnim czasie odeszli z naszej parafii w Mszy Św. o Miłosierdziu  Bożym  o godz. 18:00. Po Mszy koronka do Bożego Miłosierdzia.
  8. Za tydzień obchodzimy już ostatnią – Czwartą Niedzielę Adwentu.
  9. Do nabycia jest Katolicki Tygodnik Niedziela.
  10. W ostatnim czasie z naszej parafii odeszła do wieczności śp. Honoratka Siostra Zuzanna w  wieku 87 lat. Powierzmy Jej osobę Miłosierdziu Bożemu x3 wieczny odpoczynek.