Ogłoszenia – 20.12.2020 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE –  CZWARTA NIEDZIELA ADWENTU   –         20.12.2020 r.

  1. Pamiętamy o obostrzeniach sanitarnych podczas zgromadzeń religijnych – 1 osoba na 15 m2. Dokonujemy dezynfekcji i zakładamy   Msza Św. transmitowana przez internet dzisiaj o g. 10:45. – transmisja dostępna na naszej parafialnej stronie – www.swkrzyz.czest.pl. Dziękujemy Pani Idze Orman i Panu Michałowi Rzeźnikowi za organizację Mszy Św. online.
  2. W tym roku nie będzie rekolekcji w tradycyjnej formie. Na naszym parafialnym facebooku są dostępne rekolekcje online pt. „Oddanie 33”. To 33 dni rekolekcji, które przygotowują nas do całkowitego oddania się Matce Bożej, a za Jej pośrednictwem Jezusowi. To dobry sposób na przeżycie Adwentu w czasie pandemii. Dzisiaj wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi od godz. 16:30., a od jutra do środy codziennie od 17:30.
  3. Opłatki wigilijne poświęcone w naszej parafii są dostępne w zakrystii po każdej Mszy Św., jak również od jutra do środy w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania. Ze względu na pandemię, opłatki nie są roznoszone w tym roku do domów. Przestrzegamy przed oszustami, którzy powołują się na parafię, roznosząc opłatki.
  4. Zapraszamy na roraty od poniedziałku do środy o godz. 18.00. Przynosimy lampiony.
  5. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy na godz. 18:00.
  6. W czwartek ostatnia Msza roratnia o godz. 7:30 i wieczorem Wigilia Bożego Narodzenia. Zanim zasiądziemy do wieczerzy, zadbajmy o zachowanie tradycji postnego posiłku, wspólną modlitwę, czytanie opisu narodzenia z Ewangelii św. Łukasza, łamanie się opłatkiem, śpiewanie kolęd. W tym roku wyjątkowo pasterka w naszym kościele o godz. 22:00 i o godz. 24:00. Pasterka o północy będzie  transmitowana przez internet.
  7. Msze Św. w pierwszy i drugi dzień świąt wg. porządku niedzielnego: 7:30, 9:30, 10:45, 12:00, 17:00
  8. Za tydzień obchodzimy Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Jest to dzień modlitw o świętość małżeństw i rodzin. Na Mszach odbędzie się odnowienie przyrzeczeń małżeńskich.
  9. Do nabycia jest Katolicki Tygodnik Niedziela.
  10. W ostatnim czasie z naszej parafii odeszli do wieczności śp. Stanisław Otrębski w wieku 85 lat i śp. Maria Pietras w  wieku 96 lat. Powierzmy Jch osoby Miłosierdziu Bożemu x3 wieczny odpoczynek.