Peregrynacja relikwii bł. ks. Michaela McGivney’a

Pragniemy poinformować naszych Drogich Parafian, o wyjątkowym wydarzeniu, jakie będzie miało miejsce w naszej parafii, w najbliższych dniach. W dniach od 27 lutego do 6 marca 2021 r., będziemy gościć w naszym kościele relikwie bł. ks. Michaela McGivneya, założyciela Zakonu Rycerzy Kolumba. Jest to dla nas wyjątkowy zaszczyt i wielkie wyróżnienie ponieważ jesteśmy jedną z niewielu parafii w Polsce, w której odbędzie się peregrynacja jego relikwii. Jak już wiemy, Rycerze Kolumba, działający przy naszej parafii, biorą udział w wielu działaniach charytatywnych na rzecz kościoła, lokalnej społeczności, parafii, a także o zasięgu międzynarodowym. Przy okazji tego wydarzenia, wraz z naszymi rycerzami pragniemy zaprosić naszych drogich parafian do wzięcia udziału w naszym wspólnym „Dziele Miłosierdzia”. Ogłaszamy zbiórkę środków czystości, artykułów do pielęgnacji i higieny osobistej, oraz do dezynfekcji. Jednym słowem wszystkiego, co będzie pomocne przy pielęgnacji dzieci i ich matek. Akcja potrwa do 6 marca. Wszystkie zebrane dary przekażemy do Domu Samotnej Matki i Dziecka w Częstochowie. Okażmy naszą solidarność z potrzebującymi w tym trudnym dla nas wszystkich czasie. Włączmy się wszyscy do wspólnej modlitwy podczas peregrynacji. Módlmy się, za nasze rodziny, parafię, Polskę i cały świat. Za Wasze wsparcie, modlitwę, a przede wszystkim za to, że z nami Jesteście, gorące Bóg Zapłać.

Pragniemy także przybliżyć Wam, sylwetkę naszego bohatera, którego relikwie już wkrótce zobaczymy.

Wspólnie z Rycerzami Kolumba zwracamy się także do Was z apelem.

Jeżeli wśród naszych parafian są ludzie, pozostawieni samym sobie, potrzebujący pomocy. Prosimy! Poinformujcie nas o tym. Naprawdę, wspólnie możemy wiele uczynić . Tak nie wiele potrzeba, aby świat wokół nas, stał się piękniejszy. Przecież wszyscy pragniemy lepszego świata, pełnego miłości, czyż nie tak? Może, to ta ostatnia chwila, aby zacząć budować  lepszy świat wokół nas? Któż to wie?