Ogłoszenia – 14.02.2021 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE –   SZÓSTA NIEDZIELA ZWYKŁA –         14.02.2021 r.

  1. W kruchcie kościoła są do wzięcia kalendarze naszej parafii. Znajdziemy tam ważne informacje z życia naszej wspólnoty parafialnej. Zanieśmy je również naszym sąsiadom.
  2. Dziękujemy wszystkim, którzy złożyli ofiary na utrzymanie naszego  Kościoła z ok. kolędy.
  3. Prosimy, aby nie stawiać nóg na klęcznikach ławek, ponieważ niedawno ławki były odnawiane, a już niektóre są zniszczone.
  4. Pamiętamy o obostrzeniach sanitarnych podczas zgromadzeń religijnych. Dokonujemy dezynfekcji i zakładamy Msza Św. transmitowana przez internet dzisiaj o g. 10:45. – transmisja dostępna na naszej parafialnej stronie – www.swkrzyz.czest.pl. Dziękujemy Pani Idze Orman i Panu Michałowi Rzeźnikowi za organizację Mszy Św. online.
  5. W tym tygodniu przeżywamy Środę Popielcową i Okres Wielkiego Postu. Porządek Mszy Św. z posypaniem głów popiołem jest następujący: 7:30, 17:00 – dla dzieci i rodziców, 18:00 i 19:00. Nie ma w tym dniu nowenny do NMP Nieustającej Pomocy. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, czyli jakościowy i ilościowy – jeden posiłek do syta i dwa lekkie. Taki post obowiązuje osoby pełnoletnie, aż do rozpoczęcia 60 roku życia. Natomiast wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych od 14 roku do końca życia.
  6. W piątek zapraszamy na pierwsze nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dzieci o godz. 16:45 i dla dorosłych o 17:30. Msza Św. z koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 18., modlimy się za zmarłych, którzy odeszli do wieczności w ostatnim czasie z naszej parafii.
  7. Za tydzień obchodzimy Pierwszą Niedzielę Wielkiego Postu. Nabożeństwo Gorzkich żali o godz. 16:15
  8. Do nabycia jest Katolicki Tygodnik Niedziela.
  9. W ostatnim czasie z naszej parafii odszedł do wieczności śp. Józef Górka w wieku 61 lat. Powierzmy Jego osobę Miłosierdziu Bożemu. 3 X Wieczny Odpoczynek…