„Głodni Boga” – relacja z wyjazdu naszej młodzieży do Zakopanego.

„Góry pozwalają doświadczyć trudu wspinaczki, strome podejścia kształtują charakter, kontakt z przyrodą daje pogodę ducha.”

Św. Jan Paweł II

 

To właśnie grupa naszej młodzieży z Ruchu Światło – Życie uczestniczyła w trzydniowym wyjeździe formacyjno – integracyjnym do Zakopanego.

Już na pierwszy rzut oka dostrzegamy w tych młodych ludziach ogromny głód poznawania Boga i Jego tajemnic.

Obserwując ich pobyt w Zakopanem, widzieliśmy w nich  jakby pielgrzymów stojących w milczeniu wobec majestatu Stwórcy, zasłuchanych w powiew wiatru, szum strumienia lub po prostu w ciszę.

Są świadomi tego, że człowiekowi potrzebne jest piękno krajobrazu.

Ogromną radość i wolność daje im spotkanie z górami, ale też daje im sposobność do chwili zadumy, medytacji i pokoju w dzisiejszym krzykliwym świecie.

To czego szukają, to nie słów i myśli, ale osobistego doświadczenia Boga.

Gorące podziękowania składamy księdzu Łukaszowi Mazurkowi, który tak wiele wysiłku wkłada w to aby pomóc naszej cudownej młodzieży w odkryciu potencjału miłości do Chrystusa, radość bycia młodym, bycia chrześcijaninem.

Serce rośnie gdy widzimy jak grono tych głodnych Boga młodych ludzi, stale się powiększa. Dziękujemy także naszym dwóm animatorkom – Idze Orman  i Natalii Salecie za wsparcie jakiego udzielają księdzu i młodzieży podczas organizacji każdego przedsięwzięcia podejmowanego przez tę wspólnotę.

Gorąco zapraszamy wszystkich młodych ludzi na wędrówkę ku Chrystusowi.

Spotkania Ruchu – Światło Życie w naszej parafii odbywają się w każdy piątek o godz. 19.00 w salce parafialnej pod kościołem.