Ogłoszenia – 12.04. 2020 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

 1. Jako duszpasterze pragniemy z całego serca podziękować wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie Triduum Paschalnego. Dziękujemy panu Jackowi, pani organistce, siostrze Agnieszce, Służbie Liturgicznej Ołtarza, wszystkim przygotowującym wystrój kościoła, lektorowi Michałowi Mermerowi za organizacje Mszy Świętych przez internet. Dziękujemy właścicielom kwiaciarni „Irysek”, za ofiarowane kwiaty – czerwone anturium, pewnej Pani z ulicy Sikorskiego za ufundowanie 100 róż do dekoracji ołtarza.
 2. Przypominamy o zarządzeniu Księdza Arcybiskupa Wacława Depo w sprawie sprawowania kultu Bożego w naszej archidiecezji, w czasie trwania epidemii koronawirusa. Na Mszy Świętej może uczestniczyć tylko 5 osób, nie licząc księdza i służby liturgicznej. Udzielona została dyspensa od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy Świętej aż do odwołania. Stąd też zachęcamy do uczestnictwa w tym wyjątkowym czasie we Mszy Św. poprzez media. W gablotach i na stronie internetowej są wywieszone informacje na temat transmisji w radiu, telewizji i internecie. Poprzez naszą stronę internetową będzie transmitowana Msza Święta z naszej parafii, dzisiaj i w Poniedziałek Wielkanocny o 10.45. Codziennie 15 minut przed Mszą Świętą wieczorną odprawiana będzie nowenna do Miłosierdzia Bożego. Dzisiaj i jutro o godz. 16.45 trzeci i czwarty dzień nowenny.
 3. Jutro Poniedziałek Wielkanocny – Msze św. będą odprawione jak w każdą niedzielę tzn. o godz. 7.30, 9.30, 10.45 on line, 12.00 i 17.00.
 4. Kancelaria parafialna od poniedziałku do piątku nieczynna, ważne informacje przekazujemy telefonicznie. Numer telefonu jest podany na kalendarzu, stronie internetowej i przy wejściu na plebanię – 601 516 976.
 5. We wtorek w oktawie przypada rocznica Chrztu Polski (966.) Modlimy się, aby obecne i przyszłe pokolenia Polaków pozostawały wierne łasce chrztu świętego.
 6. W środę w oktawie przypada nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00.
 7. W piątek w oktawie modlimy się o miłosierdzie Boże dla zmarłych, którzy odeszli z naszej wspólnoty w ostatnim czasie. Msza Święta z koronką do Bożgo Miłosierdzia o godz. 18.00
 8. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Niedzielę Miłosierdzia Bożego. O g. 15.00 godzina młosierdzia.
 9. Do nabycia jest katolicki tygodnik „Niedziela”.
 10. Życzenia:
  Szlachetni Chrześcijanie – drodzy w Chrystusie!

Przeżywamy największe tajemnice  naszej wiary.

Z tej okazji składamy najserdeczniejsze życzenia  :

Niech Zmartwychwstały  udzieli  Wam darów:

Pokoju  –   kiedy on wypełnia nasze serca, możemy bezpiecznie przejść przez najbardziej niespokojne czasy.

Radości – kiedy ona tryska w głębi  naszego serca, odkrywa przed nami piękno  życia .

Nadziei – kiedy budzi się w nas, staje się siłą prowadzącą dzień za dniem ku coraz lepszemu życiu.

Mocy – bo ona zwycięża chwile rozpaczy,zniechęcenia,zmęczenia i zwątpienia.

Światła – bo ono, płonąc w naszych sercach,wskazuje pewną drogę .

Miłości – bo tylko ona daje głęboki i niezachwiany sens życia.

Życia – bo ono, czerpane z Chrystusa, już się nie kończy

BŁOGOSŁAWIONYCH DNI WIELKANOCY  I CAŁEGO ŻYCIA !

Duszpasterze Parafii Podwyższenia Krzyża Św.:

Ks. Andrzej Sobota – proboszcz

ks.Łukasz Mazurek, ks.Mateusz Pilarski – wikariusze